Spektaklis žiniasklaidai?
Anot konvojaus, vežant G.Kontenį ir buvusią jo sugyventinę Moniką Kaziukaitytę į Kauno apygardos teismą, kuriam perduota Lietuvą sukrėtusio ketverių metų Mato iš Kėdainių nužudymo byla, G.Kontenis tokių pretenzijų nereiškė. Neatmetama, kad teismo salėje jo surengtas spektaklis buvo skirtas gausiai susirinkusiai žiniasklaidai.
Trečiadienio posėdyje spręstas tik kaltinamųjų mažylio nužudymu suėmimo, kuris abiem baigiasi kitą trečiadienį, pratęsimo klausimas. Dėl bylą nagrinėsiančios teisėjų kolegijos narių atostogų pirmasis posėdis numatytas tik rugsėjo viduryje.
Prokuroro argumentai
Prokuroras Vytautas Gataveckas prašė pratęsti buvusių sugyventinių, kuriems padaryta išimtis, pasodinus M.Kaziukaitytę atskirai nuo G.Kontenio, suėmimą dar trims mėnesiams.
Esą jie kaltinami labai sunkiu nusikaltimu, už kurį gresia griežta bausmė, todėl paleisti į laisvę jie gali pasislėpti. Be to, abu charakterizuojami neigiamai – sistemingai bausti už įvairius administracinius nusižengimus. Jau du kartus teistas G.Kontenis – dar yra ir pavojingas visuomenei. Paleistas į laisvę, jis gali daryti naujus nusikaltimus.
Bandė diktuoti sąlygas
Pats G.Kontenis, kuriam neseniai už grotų sukako 28-eri, prašė teismo juo pasitikėti. Savo kalbą jis buvo pasirašęs iš anksto.
„Byloje – daug duomenų, kad ne aš esu pagrindinis kaltininkas, todėl esu suinteresuotas jos išnagrinėjimu. Be to, turiu neįgalią mamą bei senyvą močiutę, kurioms mano rankos, paleidus mane į laisvę, galėtų padėti. Mano paleidimas palengvintų ir mokesčių mokėtojų naštą“, – teigė G.Kontenis, siūlydamas teismui skirti jam nuotolinį sekimą, naudojant apykoję, ar namų areštą.
Kad nebūtina laikyti jį suimtą, teismą tikino ir valstybės G.Konteniui paskirtas advokatas Egidijus Grigaravičius.
Prašau nesodinti pas mane tos vaikžudės!
Ką norėjo pasakyti?
M.Kaziukaitytė, suteikus jai žodį, iš esmės sutiko su suėmimo pratęsimu. „Sutinku, kad pagrindinis dalykas – jog galiu slėptis“, – painiojosi savo žodžiuose pernelyg išbalusi nužudyto mažylio motina.
Tačiau jos advokatas Sigitas Štaraitis, teisėsaugininkų duomenimis, pasamdytas tėvų, prieštaravo jo ginamosios tolesniam laikymui už grotų. Esą ji turi ir tėvus, ir brolį, taigi turi kur gyventi.
Teisėjų kolegija pratęsė G.Kontenio ir M.Kaziukaitytės suėmimą dar trims mėnesiams.
Dėjosi šventaisiais
Prieš teismo posėdį buvę sugyventiniai dar spėjo atsakyti į žiniasklaidos klausimus.
„Aš nemušiau sūnaus niekada“, – tikino M.Kaziukaitytė, nepanorusi atsakyti į klausimą, kodėl nekvietė sumuštam vaikui pagalbos. Tačiau pasiteiravus, ar G.Kontenis ją mušdavo, dėl ko ji jo bijojo, M.Kaziukaitytė linktelėjo galvą.
Kad nemušė buvusios sugyventinės sūnaus, žiniasklaidai teigė ir G.Kontenis. Nors, remiantis teismui perduota bylos medžiaga, ją rengusiems teisėsaugininkams jis teigė kitaip.
Nebuvo sveikos vietos
Kaip jau rašyta, žiauriai sumuštas M.Kaziukaitytės sūnus buvo atvežtas vėlų šių metų sausio 25-osios vakarą į Kauno klinikas itin sunkios būklės. Greitosios pagalbos medikai, skubėję tada į jo namus Kėdainiuose, buvo sukrėsti to, ką aptiko, – ant mažylio, kuris praktiškai jau buvo miręs, kūno nebuvo sveikos vietos.
Puolus mažąjį nelaimėlį gaivinti, vėl pavyko priversti plakti jo širdutę. Tačiau, kadangi specialistų pagalba jam buvo iškviesta per vėlai, Kauno klinikų vaikų reanimacijos specialistai, kuriems buvo nuvežtas leisgyvis vaikas, jau niekuo nebegalėjo padėti. Sausio 27-osios paryčiais keturmetis mirė.
Valstybinė ligonių kasa kaltinamiesiems jo tyčiniu nužudymu yra pareiškusi beveik 2 tūkst. eurų ieškinį.
Gelbėjo savo kailį
Ekspertai nustatė, kad keturmečiui buvo suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai rankomis bei įvairiais daiktais – diržu, telefono įkroviklio laidu ir pan.
Bylą teismui rengę teisėsaugininkai teigė turintys duomenų, kad mirtinus smūgius sudavė mažamečio motina. Nuo jų berniukas atsitrenkė vonios patalpoje į gyvatuką ir patyrė lemtingą galvos traumą.
M.Kaziukaitytė savo kaltės ikiteisminio tyrimo metu nepripažino – vertė ją sugyventiniui.
Remiantis kaltinamuoju aktu, tą lemtingą sausio 25-ąją prieš keturmetį buvo smurtaujama pora valandų – nuo dešimtos ryto iki dvyliktos. Dėl to, kad jis nesugebėjo eilės tvarka pasakyti dviženklių skaičių.
Po to M.Kaziukaitytė buvo kelioms valandoms išėjusi iš namų, palikusi sumuštą vaiką su sugyventiniu. O grįžusi pamatė, kad sūnus – be sąmonės. Tačiau, užuot kvietę greitąją, sugyventiniai bandė mažametį gydyti patys – motina kelis kartus ėjo į vaistines ir pirko įvairių vaistų, ieškojo informacijos apie smegenų sukrėtimo gydymą internete. Tik prieš vidurnaktį, pamatę, kad keturmetis nebekvėpuoja, jie paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą.
Gresia iki gyvos galvos
23-ejų M.Kaziukaitytė kaltinama tyčiniu itin žiauriu bejėgiškos būklės mažamečio šeimos nario nužudymu bei piktnaudžiavimu motinos valdžia.
G.Kontenis – itin žiauriu bejėgiškos būklės mažamečio nužudymu bei fizinio skausmo jam sukėlimu. Jis prisipažino smurtavęs kelis kartus prieš sugyventinės sūnų ir anksčiau – dėl to, kad jis numetė gėlę, neklausė ar pan.
Teisiamiesiems gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Vis dėlto, anot bylą teismui rengusių teisėsaugininkų, sprendžiant iš sugyventinių elgesio, panašu, kad jie ne iki galo supranta, kokio sunkumo nusikaltimą įvykdė.
Narkotikų šešėlis
Kaip jau rašyta, sulaikius įtariamuosius nesuvokiamu smurtu prieš mažametį, jų šlapime aptikta psichotropinių bei narkotinių medžiagų pėdsakų. G.Kontenio, kuris neneigė vartojęs šias medžiagas įvykio išvakarėse, – amfetamino, metamfetamino bei „žolės“. M.Kaziukaitytės, kuri ir tai linkusi neigti, –metamfetamino.
Tai pirmoji iš Šeduvos kilusios M.Kaziukaitytės akistata su Temide. G.Kontenis prieš trejus metus jau teistas už disponavimą narkotikais. O pernai birželį – už tris chuliganiškus išpuolius: automobilių ir parduotuvės langų daužymą bei vieno nuniokoto automobilio savininkės nosies sulaužymą. Tačiau ir tada jis buvo paliktas laisvėje – sugyventinės sūnus buvo nužudytas bausmės, skirtos G.Konteniui už minėtus chuliganiškus išpuolius, vykdymo atidėjimo metu.
Naujausi komentarai