Skaitytoja pastebėjo, kad per visą perimetrą buvo giliai įpjautos dvi didžiulės senos storos pušys, augusios vienoje kapavietėje. Ji stebėjosi, kad niekas to nepastebėjo, todėl ir kreipėsi į žurnalistus.
Pasak "Kapinių priežiūros" direktoriaus Ričardo Čėsnos, nereikia stebėtis, kad nusikaltimo niekas nepastebėjo – vandalas, nešinas pjūklu krepšyje, galėjo įeiti į kapines ir vėlų vakarą, ir naktį nepastebėtas, nes kapinių lankytojams varteliai atviri visą parą, o kapinių sargų nėra.
Šios įmonės specialistai užfiksavo padarytą žalą ir kreipėsi į policiją dėl šio vandalizmo akto – dėl įmonei ir gamtai padarytų nuostolių. "Vien saugiai nupjauti tas pušis – jei to prireiktų – ir taip pat saugiai išgabenti jų medieną mums kainuotų daugiau kaip 1 tūkst. eurų", – skaičiavo galimus materialinius nuostolius R.Čėsna.
"Kapinių priežiūroje" dirbantys žmonės dar svarsto – arba laukti, kol senos pušys pačios užsigydys joms padarytas žaizdas, arba kviesti aukštalipius, kurie palaipsniui nuo viršūnės trumpins gal 15 m aukščio du didelius medžius. Tuomet reikėtų pjaustomų medžių dalis atsargiai nuleisti žemyn, kad nebūtų sudaužyti paminklai ar kapaviečių apvadai.
Įmonės vadovo pasiteiravus, kas, jo nuomone, galėjo taip drastiškai mėginti atimti dviejų pušų, menančių kapinių veiklos pradžią, gyvybę, R.Čėsna sakė, kad čia greičiausiai pasidarbavo tas, kuriam trukdė šie medžiai prižiūrėti kapavietę.
"Šiaip sau, be jokio tikslo, pašalinis žmogus nesugalvos sau tokio niekšiško užsiėmimo", – įsitikinęs direktorius.
Naujausi komentarai