Bilietus brangina papildomi mokesčiai Pereiti į pagrindinį turinį

Bilietus brangina papildomi mokesčiai

Bilietus brangina papildomi mokesčiai
Bilietus brangina papildomi mokesčiai / Aurelijaus Madzeliausko nuotr.

Jau tapo įprasta, kad perkant bilietus į kultūros ar pramogų renginius tenka sumokėti ne tik už būsimąjį reginį, bet ir bilietų platintojams. Šie visai neseniai dar pabrangino savo paslaugas.

Pinigai už garantiją

Vis daugiau tautiečių nesirikiuoja prie teatrų ar koncertų salių kasų, o naudojasi bilietų platintojų – "Bilietai LT" arba "Tiketa" paslaugomis. Tačiau vien už tai, kad kompiuterinė sistema rezervuos ar parduos bilietą, tenka pakloti nuo 1 iki 9 litų.

Skaitytoja Laima Patackienė buvo nemaloniai nustebinta, kai, įsigijusi du bilietus po 15 litų, dar papildomai turėjo sumokėti 6 litus bilietų platintojams.

"Vos prieš kelias savaites šis mokestis buvo du litai už bilietą. Bilietų platintojų paslaugomis naudotis patogu: nereikia važiuoti į miesto centre esantį teatrą, tereikia užsukti į prekybos centrą. Tačiau kitą kartą gerai pagalvosiu, ar verta tiek mokėti tarpininkams, kurie tik parduoda popierinį bilietą", – piktinosi moteris.

Ji užsiminė, kad gana dažnai renginių organizatoriai nepalieka žiūrovams jokios alternatyvos ir šie priversti bilietus įsigyti tik bendrovių "Bilietai LT" arba "Tiketa" pardavimo vietose. Tuomet gyventojai priversti sumokėti ne tik už patį renginį, bet ir aptarnavimo, rezervacijos, arenos mokesčius.

Papildomai – 9 litai

Minėtos bilietų platinimo bendrovės paslaugų brangimą motyvuoja sunkia ekonomine padėtimi.

"Atsižvelgiant į dabartinę ekonomikos būklę teko perskaičiuoti įkainius. Litu padidinome aptarnavimo mokestį (nuo 2 iki 3 litų – red. past.), nes be to išsiversti nebegalėjome. Viskas brangsta, veiklos sąnaudos didėja: reikia mokėti darbuotojams atlyginimus, investuoti į kompiuterinę sistemą ir taip toliau. Didžiausi mokesčiai taikomi perkant bilietą į renginius, vykstančius "Siemens" arenoje. Dėl to, kad ji dėvisi", – aiškino bendrovės "Tiketa" atstovas Giedrius Galdikas.

Priklausomai nuo renginių ir jų vietos mokesčiai svyruoja nuo 1 iki 9 litų už bilietą.
Bendrovės "Tiketa" aptarnavimo mokestis dažniausiai siekia 3 litus, rezervavimo, jei bilietas užsakomas internetu, o atsiimamas kasoje, – taip pat 3 litus, arenos mokestis – dar 3 litus. Visi šie mokesčiai taikomi kiekvienam bilietui. Taigi, perkant tris bilietus, vien už jų įsigijimą tenka pakloti 27 litus.

Beje, "Tiketa", kaip ir "Siemens" arena, priklauso tai pačiai grupei "Rubicon group".
Kiek mažiau reikia mokėti už bendrovės "Bilietai LT" paslaugas. Šios bilietų platinimo sistemos įkainiai svyruoja nuo 2 iki 3 litų.

"Mokesčius pakėlėme iki 3 litų, bet ne į visus renginius. Su organizatoriais esame susitarę, kad į teatrus ir dalį koncertų už bilietų platinimą toliau imsime 2 litų mokestį", – tikino "Bilietai LT" Renginių padalinio vadovė Aušra Vadapalienė.

Sumokame dukart?

Paprašytas paaiškinti arenos mokesčio tikslą, bendrovės "Tiketa" atstovas G.Galdikas aiškino: "Bilietų kainas nustato patys renginių organizatoriai. Mes imam tik papildomus mokesčius, reikalingus išlaikyti personalui ir arenai remontuoti."
Tačiau arenos savininkams pinigus moka ir renginių organizatoriai, ir žiūrovai. Pirmieji arenos administratoriams moka solidžias sumas už ploto nuomą, o vėliau šią sumą ir visus mokesčius įskaičiuoja į bilieto kainą. Tačiau, perkant bilietą, už arenos nusidėvėjimą reikia mokėti dar kartą.

"Bilietų mokesčių sistema nėra iš piršto laužta, ji paremta tarptautine praktika", – į klausimą, kodėl imami dvigubi mokesčiai, atsakė G.Galdikas.
Tačiau užsienyje tokia praktika – retenybė. Daugelyje ES šalių ant bilietų dažniausiai būna prierašas, kad visi mokesčiai sumokėti ir įskaičiuoti į bilieto kainą.

Kauniečiai branginti neketina

Kauno sporto halės direktorius Vytas Snarskis sako žinąs apie kai kurių sporto ir pramogų kompleksų taikomą vadinamąjį arenos mokestį. Jam žinoma, kad tokį mokestį yra įsivedę kai kurie Europos sporto centrai, tačiau JAV tokio mokesčio nėra.
"Žinau, kad kai kurios Lietuvoje esančios arenos įsivedė šį mokestį, bet mes neplanuojame to daryti", – sakė V.Snarskis. Toks mokestis, jo teigimu, gula ant žiūrovų pečių. Be to, Kauno sporto halėje įvedus šį mokestį labai padidėtų bilietų kainos.
Jei bilietai į renginį kainuoja 100 ar daugiau litų, papildomas arenos mokestis sudaro tik menką išlaidų dalį. Žiūrovui, einančiam į halę ir mokančiam 10 litų už bilietą, papildomi trys ar keturi litai labai pasijustų.

V.Snarskis tikina pats nesuvokiąs, kokiu pagrindu yra imamas šis arenos mokestis, esą galbūt jį galima susieti su infrastruktūros nusidėvėjimu, tačiau vargu, ar tokios išlaidos turėtų gulti ant žiūrovų pečių.

"Mano įsitikinimu, visas tokias išlaidas turėtų padengti organizatoriai. Mes žadame ir toliau dirbti įprasta tvarka, be papildomų mokesčių", – aiškino halės vadovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų