A.Gomelskio taurės turnyre žalgiriečiai nusileido Eurolygos čempionams

2011-09-25 20:45
A.Gomelskio taurės turnyre žalgiriečiai nusileido Eurolygos čempionams / Vaidoto Grigo nuotr.

Sekmadienį Maskvoje vykusiame Aleksandro Gomelskio taurės turnyre Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susigrūmė su Eurolygos čempione Atėnų „Panathinaikos“ komanda.

Pajėgiausia praėjusio sezono Europos ekipa buvo stipresnė ir šį kartą – „Žalgiris“ nusileido varžovams 66:80 (17:16, 12:25, 14:22, 23:17).

Nors pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Atėnų komanda, netrukus Ty Lawsonas pademonstravo savo greičio savybes išmaudydamas Dimitrį Diamantidį, o Milovanas Rakovičius pridėjo 4 taškus. Vėliau sekė taiklūs Artūro Milaknio (8:2), Sonny Weemso ir T.Lawsono (12:4) metimai iš vidutinio nuotolio, kol galiausiai po puikiai atlikto derinio A.Milaknis įskraidino tritaškį – 15:6. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą graikai pamažu ėmė naikinti deficitą, bet rezultato nepersvėrė – 17:16 „Žalgirio“ naudai.

Prasidėjus antrajam kėliniui kovingai žaidęs Mindaugas Kuzminskas trečiu bandymu pelnė taškus iš po krepšio ir atliko rezultatyvų perdavimą Marko Popovičiui – 21:18. Tačiau po to žalgiriečiai pakliuvo į gilią duobę: mūsiškių metimai vis išsisukdavo iš krepšio, o varžovai per šešias minutes surinko 17 taškų be atsako – 35:21. Taškų badą nutraukė T.Lawsono greita ataka bei po to sekę Omaro Samhano, S.Weemso ir to paties T.Lawsono metimai – 29:41.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje M.Kuzminskas dėjimu užbaigė „Žalgirio“ ataką, bet tai buvo vieninteliai mūsiškių taškai per kiek daugiau nei 5 minutes žaidimo. Per tą laiką „Panathinaikos“ atsiplėšė 53:31. Tuomet keturias pražangas turėjęs M.Rakovičius grįžo į aikštelę ir iškart pasižymėjo metimu iš po krepšio. Kiek vėliau jis užbaigė dar porą atakų, o gynyboje sėkmingai žaidęs T.Lawsonas spėjo ir į greitą puolimą.

Visgi, žaidimo ritmą pajutę graikai neleido žalgiriečiams atsitiesti – 43:63 po 30 minučių žaidimo.