Eurolyga: J.C.Navaro rekordas pažymėtas klubo pergale (rezultatai)

2013-01-25 14:37
Eurolyga: J.C.Navaro rekordas pažymėtas klubo pergale (rezultatai) / (Scanpix nuotr.)

Juanas Carlosas Navarro tapo pirmuoju krepšininku Eurolygos istorijoje, kuriam pavyko perkopti trijų tūkstančių pelnytų taškų ribą, o jo atstovaujamas Barselonos „Regal Barcelona“ (4/1) klubas su Šarūnu Jasikevičiumi antrojo etapo F grupės rungtynėse svečiuose 90:79 (27:28, 23:19, 19:13, 21:19) palaužė Vitorijos „Caja Laboral“ (4/1) krepšininkus.

Vitorijos klubui tai buvo pirmoji nesėkmė po septyniolikos pergalių iš eilės Eurolygoje bei Ispanijos čempionate.

Lemiamą persvarą svečiai įgijo trečiojo kėlinio pradžioje, kai po Pete'o Mickaelo metimo įgijo dešimties taškų pranašumą (63:53), o vėliau padidino persvarą iki trylikos taškų – 67:54. Visgi vos prasidėjus lemiamam ketvirčiui iš toli pataikė Nemanja Bjelica, du baudų metimus pridėjo Maciejus Lampe ir aikštės šeimininkų deficitas sumažėjo iki taško – 68:69.

Visgi lemiamomis minutėmis gerokai sėkmingiau žaidė svečiai, kurie iš iškovojo pergalę rezultatu 90:79.

17 minučių aikštelėje praleidęs Š.Jasikevičius pelnė 2 (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 0/2) taškus, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo bei 2 kartus prasižengė.

„Caja Laboral“: M.Lampe 21 (baudos 12/14, 11 atk. kam., 8 išprov. praž.), F.San Emeterio 14, N.Bjelica 11, A.Nočionis 9.

„Regal Barcelona“: P.Mickaelas 23 (dvitaškiai 10/11), J.Inglesas 12, A.Tomičius ir J.C.Navarro – po 11, V.Sada ir E.Lorbekas – po 9.

Drama Tel Avive

Dramatišką pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo F grupėje iškovojo titulą ginanti Pirėjo „Olympiacos“ (2/3) ekipa su Martynu Gecevičiumi, kuri svečiuose 78:77 (30:19, 14:14, 13:29, 21:15) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ (1/4) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms šeimininkai dar pirmavo 77:74, bet Kyle‘as Hinesas skirtumą sušvelnino, o prasidėjus paskutinei minutei Vassilis Spanoulis svečius išvedė į priekį – 78:77. „Maccabi“ savo atakos metu turėjo net tris galimybes pasižymėti, bet Yogevo Ohayono ir Devino Smitho metimai tikslo nepasiekė.

Likus 2,5 sekundės prie baudų metimo linijos stojo Kostas Papanikolaou, kuris pirmosios baudos nepataikė, o antrąją prametė tyčia. Šeimininkai atkovojo kamuolį ir suskubo surengti ataką, kuri pasibaigė Darko Planiničiaus dėjimu, bet jis jau buvo atliktas nuaidėjus finalinei sirenai.

M.Gecevičius per 6 minutes prametė abu tritaškius, sykį prasižengė ir surinko –3 naudingumo balus.

„Maccabi“: D.Smithas 17, Davidas Loganas 15, Shawnas Jamesas 11 (12 atk. kam.), Lioras Eliyahu 8.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 24 (4/9 tritaškiai), Georgios Printezis 16 (6 atk. kam.), K.Hinesas ir Giorgi Shermadini (9 atk. kam.) po 9.

„Chimki“ neprilygo turkams

Antrąją nesėkmę Eurolygos „Top 16“ etape patyrė Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ (3/2) klubas, kuris svečiuose po permainingos kovos 82:85 (19:17, 21:19, 14:20, 28:29) nusileido Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (1/4) krepšininkams, kuriems tai buvo pirmoji pergalė šiame etape.

Aikštėje nuo pat dvikovos pradžios vyko atkakli kova – rusams sunkiai sekėsi stabdyti Bo McCalebbą, kuris per pirmąjį ketvirtį pelnė beveik pusę Stambulo klubo taškų. Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkams buvo pavykę perimti iniciatyvą ir išsiveržti (24:19), tačiau „Chimki“ į tai atsakė spurtu 10:0 ir susigrąžino pranašumą (29:24). Nors varžovai atkakliai vijosi, įpusėjus susitikimui svečiai buvo priekyje (40:36).

Po didžiosios pertraukos R.Kurtinaičio auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą ir pamėgino atitrūkti (48:41), tačiau daugiausiai Davido Anderseno ir Bojano Bogdanovičiaus pastangomis „Fenerbahce Ulker“ išlygino, o vėliau ir pesvėrė rezultatą (56:54).

Paskutinėje mačo atkarpoje labiau sekėsi turkams, kurie sėkmingai laikė iniciatyvą savo rankose, o artėjant rungtynėms į pabaigą, įgijo tvirtesnę persvarą (77:72). „Chimki“ krepšininkai nebuvo linkę nuleisti rankų – įspūdingo Zorano Planiničiaus žaidimo dėka svečiai sumažino deficitą iki minimumo (80:81), tačiau pražangomis jiems išsigelbėti nepavyko. Visas keturias baudas sumetęs Urošas Tripkovičius įtvirtino Stambulo klubo pergalę 85:82.

„Fenerbahce Ulker“: B.Bogdanovičius (5/8 dvitaškiai, 10/10 baudos metimai) 26, D.Andersenas 18, B.McCalebbas (5 atk. kam., 4 rez. perd.) 16, U.Tripkovičius 8, K.Pekeris (7 atk. kam.) 5.

„Chimki“: Z.Planiničius (9/12 baudos metimai, 6 atk. kam., 4 per. kam., 6 rez. perd.) 25, P.Davisas 12, V.Fridzonas 11, K.Lončaras 10, P.Koponenas 9.

Vokiečių derbis

Pirmąją pergalę Eurolygos antrajame etape iškovojo Berlyno „Alba“ (1/4) klubas, kuris E grupės rungtynėse savo aikštelėje po puikiai sužaisto trečiojo kėlinio 82:63 (26:14, 10:20, 28:13, 18:16) įveikė autsaidere tapusią Bambergo „Brose Baskets“ (0/5) komandą,

Pergalę aikštės šeimininkams lėmė puikiai sužaistas trečiasis kėlinys, po kurio aikštės šeimininkai įgijo solidžią persvarą. Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai dar šiek tiek padidino pranašumą ir iškovojo pergalę rezultatu 82:63.

„Alba“: N.Djedovičius 20 (8 atk. kam.), Y.Idbihi 11 (dvitaškiai 5/7), D.Woodas ir Z.Morley - po 10, H.Scharffartzikas 9.

„Brose Baskets“: B.Nachbaras 15 (dvitaškiai 3/10, baudos 9/11), C.Jacobsenas 13, Ph.Neumannas 8.