Susikompromitavęs dviratininkas Lance'as Armstrongas (Lensas Armstrongas) prisipažino ištvermę didinančius preparatus, duodamas ilgą interviu JAV televizijos pokalbių laidų žvaigždei Oprah Winfrey (Oprai Vinfri), kuris bus transliuojamas vėliau šią savaitę, pirmadienį pranešė dienraštis „USA Today“.
Šis prisipažinimas tampa stulbinamu posūkiu po daugelį metų trukusių atkaklių L.Armstrongo tvirtinimų, jog jis nevartojo dopingo. Sportininkas laikėsi savo versijos netgi tuomet, kai pernai buvo viešai sugėdintas ir neteko septynių čempiono titulų, iškovotų lenktynėse „Tour de France“.
Bet koks kaltės pripažinimas taip pat gali sukelti teisinių arba finansinių padarinių, ypač tarp didžiųjų jo rėmėjų, tokių kaip sporto aprangos milžinė „Nike“, ištikimai palaikiusi N.Armstrongą netgi tuomet, kai kaltinimai jam darėsi vis sunkesni.
L.Armstrongas davė pirmąjį interviu po praeito spalio, kai iš jo buvo atimti „Tour de France“ titulai, JAV Antidopingo agentūrai paskelbus, jog šis sportininkas padėjo organizuoti sudėtingiausią dopingo programą sporto istorijoje.
O.Winfrey antradienį turėti pasirodyti televizijos CBS rytinėje laidoje „This Morning“ ir pristatyti šį interviu.
O.Winfrey ketina laikyti paslaptyje šio interviu detales iki jo transliacijos ketvirtadienio vakarą per jai priklausančią kabelinę televiziją OWN ir jos tinklalapį, tačiau garsioji laidų vedėja savo žinutėje socialiniame tinkle „Twitter“ nurodė, kad jos pokalbis su sportininku truko ilgiau nei pustrečios valandos.
Pranešimas, kad L.Armstrongas sutiko duoti šį interviu, išprovokavo spėliones, kad jis gali pagaliau prisipažinti vartojęs draudžiamus preparatus, nors daugelį metų tai tvirtai neigė.
„USA Today“ citavo neįvardytą asmenį, susipažinusį su tuo interviu, kuris sakė, kad L.Armstrongas prisipažino vartojęs dopingą. Tačiau laikraštis anksčiau nurodė, jog dviratininkas neketina išsamiai aptarinėti dopingo vartojimo atvejų ir įvykių.
Prieš įrašant šį interviu L. Armstrongas asmeniškai atsiprašė savo įkurto labdaros fondo „Livestrong“, teigiančio pagalbą vėžio pacientams, darbuotojų.
„Livestrong“ atstovė Rae Bazzarre (Rei Bazar) sakė naujienų agentūrai AFP, kad L.Armstrongas, kuris anksčiau pats sirgo vėžiu ir įkūrė šį fondą 1997 metais, ragino jo darbuotojus „tęsti savo kilnų darbą, kovojant už žmones, paveiktus vėžio“.
Po to, kai Tarptautinė dviratininkų sąjunga (UCI) panaikino visus L.Armstrongo pasiektus rekordus, Didžiosios Britanijos laikraštis „The Sunday Times“ pateikė sportininkui ieškinį, siekdamas prisiteisti milijoną svarų po to, kai 2006 metais šiam leidiniui teko sumokėti dviratininkui kompensaciją už šmeižtą.
Laikraštis turėjo sumokėti 300 tūkst. svarų, pralaimėjęs bylą dėl šmeižto po to, kai paskelbė vieną straipsnį, kuriame buvo keliama prielaida, jog L.Armstrongas galėjo sukčiauti. Dabar „The Sunday Times“ nori susigrąžinti tą sumą, prarastas palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.
Daugelį metų trukęs L.Armstrongo dominavimas svarbiausiose dviračių sporto lenktynėse iškėlė šią sporto šaką į naujas aukštumas Jungtinėse Valstijose.
Iš Teksaso kilusiam dviratininkui, kuriam 1996 metais buvo diagnozuotas vėlyvos stadijos sėklidžių vėžys, persimetęs į smegenis ir plaučius, laimėjimai sporte suteikė unikalią platformą atkreipti visuomenės dėmesį į vėžį ir skatinti šios ligos tyrimus.
Lance'o Armstrongo fondas nuo savo įkūrimo prieš 16 metų surinko beveik 500 mln. dolerių.
Sportininkui iškėlus kaltinimus, keli svarbiausi rėmėjai paliko L.Armstrongą, o lapkričio 14-ąją jo fondas buvo pervadintas „Livestrong“.
Naujausi komentarai