Lietuviams pakluso amerikietiški žirgai

2011-02-28 22:11
Lietuviams pakluso amerikietiški žirgai / Gedimino Bartuškos nuotr. – sėkmingiausiai iš lietuvių JAV pasirodė J.Kinderis (dešinėje).

Pirmas pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etapas Lietuvos sportininkams nebuvo dosnus pergalių.

JAV surengtų varžybų vyrų grupės finale kovojo visi trys mūsų šalies sportininkai. Justinas Kinderis tarp 36 dalyvių užėmė 13-ą vietą (5504 taškai), Edvinas Krungolcas – 17-ą (5428 tšk.), Tomas Makarovas – 27-ą (5292 tšk.).

Atskirose rungtyse geriausiai sekėsi J.Kinderiui – jis laimėjo jojimo varžybas, E.Krungolcas jose buvo penktas. Be to, Edvinas šaudymo ir bėgimo rungtyje, o T.Makarovas fechtavimosi varžybose liko devinti.

Nugalėjo ukrainietis Pavlas Tymošenka (5740 tšk.), pasiekęs naują šaudymo pasaulio rekordą (taiklūs šūviai per 43 sekundes). Antrą vietą užėmė vengras Adamas Marošis (5720 tšk.), trečią – didžiausią staigmeną pateikęs baltarusis Michailas Chajanovskis (5596 tšk.). Baltarusijos atletas Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės sąjungos (UIPM) reitinge užima tik 174-ąją poziciją.

Tarp moterų triumfavo triskart planetos čempionė prancūzė Amelie Caze (5284 tšk.), antrą vietą užėmė britė Mhairi Spence (5208 tšk.), trečią – vokietė Lena Schoneborn (5192 tšk.). Su Rusijos rinktine į JAV išvykusi Donata Rimšaitė nestartavo.

Šios pasaulio taurės varžybos buvo pirmos po to, kai buvo įdiegtas lazerinis šaudymas. Sportininkai ir treneriai prieštaringai vertina naujovę, tačiau UIPM prezidentas Klausas Schormannas įsitikinęs, kad šis šaudymo būdas – saugesnis, be to, jis paskatins jaunimą labiau domėtis šiuolaikine penkiakove.

„Lazerinis šaudymas labai palengvina užduotis pačiam atletui, nes neveikia tokie faktoriai kaip saulės šviesos intensyvumas ar vėjas“, – tvirtino UIPM generalinis sekretorius Joelis Bouzou.

Antras šiuolaikinės penkiakovės planetos taurės etapas vyks balandžio 14–17 d. Italijoje.