Pereiti į pagrindinį turinį

Apie tautinių instrumentų puoselėtojus – knyga

2024-03-29 11:46
DMN inf.

Lietuviški tautiniai instrumentai yra tarsi mūsų tautos autentiškumo ir išskirtinumo simbolis. Klaipėdiečiai turės progą susipažinti su pirmojo Lietuvoje enciklopedinio žinyno „Lietuvos tautinių instrumentų puoselėtojai“ sudarytojais bei išgirsti jo pristatymą.

Autorystė: viena pagrindinių leidinio sudarytojų yra A. Merkelienė.
Autorystė: viena pagrindinių leidinio sudarytojų yra A. Merkelienė. / Klaipėdos etnocentro nuotr.

Renginys Klaipėdos etnokultūros centre vyks netrukus po Velykų, balandžio 3 dieną, 17.30 val.

Tautiniai instrumentai susiję su tautos savastimi – tai mūsų liaudies autentiškumą ir savitumą atspindintis reiškinys.

Svarbiausias instrumentų gyvavimo ir raidos veiksnys – jų naudotojas. Tik žmogus gali pagaminti instrumentą ir jį prakalbinti. Lietuviškų tautinių instrumentų raidai reikšmingi didesni ar mažesni kiekvieno muzikanto, instrumentų meistro, tyrinėtojo nuveikti darbai.

„Lietuvos tautinių instrumentų puoselėtojai“ yra pirmasis leidinys, kuriame pateikiama informacija apie asmenybes, muzikuojančias lietuviškais tautiniais instrumentais Lietuvoje bei užsienyje, vadovaujančias kolektyvams ar meistraujančias instrumentus.

Pirmojo enciklopedinio žinyno sudarytojai yra klaipėdiečiai doc. dr. Algytė Merkelienė, prof. dr. Lina Petrošienė, Klaipėdos krašto tautinių instrumentų puoselėtojai: prof. Vytautas Tetenskas, doc. Vytautas Alenskas, Jurgita Petkutė-Marcinkienė, Angelė Alšauskienė, Vilija Jaselskienė, Gintaras Jonaitis, tradicinių kanklių ir birbynių ansambliai.

Enciklopedinio žinyno leidėjas yra Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra