Baroti galerijoje – baigiamasis parodų ciklo etapas

  • Teksto dydis:

Šį penktadienį 18 val. uostamiesčio Baroti galerija, užbaigdama parodų ciklą „Plius minus trisdešimt“, kviečia į „The Rooster Gallery“ (Vilnius) atstovaujamų menininkų jungtinę parodą „Sode“.

Sodas mieste ne tik tampa jaukiu scenovaizdžiu miestiečių laisvalaikio ritualams, bet ir suteikia galimybę stebėti gamtą, jos kaitą, sezoniškumą, florą ir fauną. Tad parodoje veši tikri ir fiktyvūs sodai, skleidžiasi, lapoja, tarpsta ir vysta pažįstami ir nepažįstami augalai, rodosi vietiniai ir egzotiniai gyviai, plyšta ląstelių membranos, atverdamos viduje pulsuojančią gyvybę.

Kūriniuose įvairiais pjūviais tyrinėjami gamtos makro ir mikro procesai: nuo ekosistemų, tarprūšinių santykių, lokalios ir globalios ekologijos iki vidinių, paslaptingų gyvybinių funkcijų, lemiamų ir reguliuojamų savitų dėsnių. Gamta parodoje atsiskleidžia kaip artima, kartu ir iki galo nepažini, kartais net potencialiai grėsminga. Kūriniuose tarsi nuolat pasitikrinama, kiek mes pajėgūs suprasti jos gaivališką energiją ir atrasti bendrabūvio galimybių. Tad greta nuolat įsiterpia antropologinis dėmuo, pamatuojantis gamtos santykį su žmogumi, jos vietą individų ir bendruomenių gyvenime. Ši sąsaja atsiskleidžia kaip daugialypė ir plati, siekianti mitų laikus ir per dabartį prasitęsianti futuristinėmis projekcijomis. Gamtos elementai kūriniuose pinasi su kultūriniais įvaizdžiais ir praktikomis, metaforiškai atspindi žmonių tarpusavio ryšius, įkūnija žmogiškąsias būsenas. Iš skirtingų perspektyvų ir skirtinguose kontekstuose stebimų sodų fragmentai, užfiksuoti medžiagų, formų ir formatų įvairovėje, parodoje susidėlioja į savotišką kolektyvinį gamtos cabinet de curiosités.

Parodoje dalyvauja menininkai Raminta Blaževičiūtė, Kazimieras Brazdžiūnas, Tomas Daukša, Eglė Karpavičiūtė, Vytautas Kumža, Auksė Miliukaitė, Eglė Norkutė, Vita Opolskytė, Sandra Strēle ir Andrius Zakarauskas.

Paroda „Sode“ Baroti galerijoje (Didžioji Vandens g. 2 / Aukštoji g. 1) veiks iki gruodžio 13 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių