Bus sprendžiama, ar anuliuoti Klaipėdos Kultūros ir meno tarybos rinkimų rezultatus

  • Teksto dydis:

Kultūros bendruomenei uostamiesčio valdžios prašant panaikinti Klaipėdos savivaldybės Kultūros ir meno tarybos rinkimų rezultatus, koreguoti nuostatas, kitą savaitę miesto vadovybė turėtų rinktis į posėdį.

Klaipėdos merui prieš savaitę buvo įteiktas kreipimasis, po kuriuo pasirašė 19 kultūros ir meno bendruomenės atstovų. Tarp jų Jūrų muziejuje dirbanti Nina Puteikienė, Klaipėdoje veikiančios Baroti galerijos savininkai, choreografė Agnija Šeiko, Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, Jono Šliūpo muziejaus vadovė Nijolė Laužikienė, Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys, režisierius Marius Tumšys ir kiti.

Anot laišką išplatinusių kultūros bendruomenės atstovų, rinkimų metu buvo pažeisti Kultūros ir meno tarybos nuostatai. Šešėlis dėl pažeidimų rinkimuose mestas ir ant savivaldybės Kultūros skyriaus.

Dar vieną laišką išplatino rinkimus laimėjęs prodiuseris Gintaras Bendžius, kurio nuomone, rinkimai vyko paisant reikalavimų.

Spręsti situacijos kitą savaitę rinksis uostamiesčio valdžia.

„Šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybė yra gavusi du raštus dėl Kultūros ir meno tarybos rinkimų. Vienas iš jų paviešintas žiniasklaidos, kitas – savo turiniu priešingas pirmajam, rinkimus laimėjusių atstovų. Ateinančią savaitę yra numatytas savivaldybės vadovybės pasitarimas siekiant detaliau įvertinti situaciją. Būtina užtikrinti, kad visos procedūros vyktų skaidriai. Dėkojame kultūros srities atstovams už aktyvų dalyvavimą ir nuomonės išsakymą“, – BNS sakė Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė.

Išvardijo pažeidimus

Anot laišką savivaldybei pateikusios kultūros bendruomenės, į Kultūros ir meno tarybą gali būti siūlomi asmenys, esantys nepriekaištingos reputacijos, žinomi dėl savo pasiekimų kultūros ar meno srityse Klaipėdoje bei turintys ne mažesnę kaip penkerių metų darbo patirtį kultūros ir meno srityje, o taip pat žinių ir gebėjimų, padedančių siekti Kultūros ir meno tarybai keliamų tikslų.

Pasak bendruomenės, rengiant konkursą pretendentų nebuvo prašoma pateikti nepriekaištingos reputacijos deklaracijos, nebuvo numatyti kriterijai, kurie leistų įvertinti pasiekiamus pretendento kultūros ir meno srityje.

Taip pat nebuvo numatyti atitikimo pasirinktai sričiai kriterijai, pavyzdžiui, tarpdisciplininio meno srityje kandidatavo ir nieko bendro su šia sritimi neturintis kandidatas, skelbė bendruomenė.

Teigiama, kad buvo pažeisti susirinkimo terminai, nes buvo du kartus skelbiama ir keičiama data, tuo įnešant neaiškumo ir sumaišties norėjusiems dalyvauti.

Prašo anuliuoti rezultatus

Taip pat buvo pastebėta, kad nors vienas juridinis ar fizinis asmuo gali siūlyti tik vieną pretendentą, tačiau bendrovė „Prodiuserių brolija“, kuriai vadovauja G. Bendžius, pasiūlė du kandidatus, kurie buvo užregistruoti ir dalyvavo rinkimuose: G. Bendžių ir Dmitrijų Popovą. Šie abu kandidatai buvo išrinkti į naujos sudėties tarybą.

Bendruomenė mano, kad buvo pažeistas slapto balsavimo principas, nes nebuvo užtikrintas balsavusiųjų iš anksto balsų slaptumas, jie buvo matomi Kultūros skyriaus darbuotojams, kurie, matydami besiformuojančias tendencijas, galėjo daryti įtaką balsavimui.

Be to, susirinkimo metu buvo išdalinti biuleteniai ir tiems asmenims, kurie jau balsavo išankstiniuose rinkimuose. Tokiu būdu balsai galėjo susidubliuoti.

Balsų skaičiavimo komisijai nebuvo pateikti išankstiniai balsai skaičiavimui. Juos suskaičiavo ir pateikė Kultūros skyrius.

Bendruomenė prašo anuliuoti vykusius Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros ir meno tarybos rinkimus, taip pat prašoma koreguoti Kultūros ir meno tarybos nuostatus, nepaliekant dviprasmybių, pavyzdžiui, ar gali tas pats kandidatas kandidatuoti keliose srityse. Į šių nuostatų formavimą prašoma įtraukti Klaipėdos kultūros ir meno bendruomenės atstovus.

Pažeidimų neįžvelgia

Tuo metu į tarybą patekęs prodiuseris G. Bendžius taip pat kreipėsi į merą ir viešai išplatino laišką, kuriame teigia, kad tarybos rinkimus laimėję kandidatai, juos pasiūliusios ar už juos balsavusios organizacijos negalinčios likti nuošalyje, nes mato „bandymą diskredituoti tarybos rinkimus, jų organizatorius bei dalyvius“.

Anot jo, protestuoja į tarybą nepatekę kandidatai bei juos siūliusios organizacijos.

G. Bendžiaus teigimu, dauguma išsakytų pastabų nėra teisingos. Pateikti deklaracijos dėl nepriekaištingos reputacijos, pasak G. Bendžiaus, nuostatai nenumato, be to, kandidato paraiškos pateikimas jau išreiškia tokią deklaraciją. Nuostatuose taip pat nenumatyti kriterijai, pagal kuriuos galėtų būti vertinami pasiekimai kultūros ir meno srityje. „Prodiuserių brolija“ esą pasiūlė po vieną kandidatą į skirtingas sritis – muzikos ir šokio.

„Balsavimo rezultatai parodo, jog dažnu atveju laimėjęs kandidatas surinko ženkliai daugiau balsų už antroje vietoje likusį kandidatą (kai kuriais atvejais net dvigubai ar dar daugiau), o už kai kuriuos kandidatus balsavo net 80 kultūrinių organizacijų. Tai rodo visuomenės pasirinkimą ir pasitikėjimą“, – nurodoma rašte.

G. Bendžiaus teigimu, tarybos nuostatas galima patobulinti, tačiau dėl smulkmenų anuliavus tarybos rezultatus tai būtų nesąžininga juos laimėjusiųjų atžvilgiu, o nauji rinkimai būtų mokesčių mokėtojų lėšų švaistymas.

Anot savivaldybės, Kultūros ir meno taryba sudaroma prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, siekiant užtikrinti visuomenės narių dalyvavimą kultūros politikos formavimo procese ir yra visuomeninė patariančioji institucija, vykdanti konsultanto ir eksperto funkcijas, padedanti formuoti savivaldybės kultūros politiką.

Kultūros ir meno tarybos uždavinys – padėti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriui spręsti strateginius miesto kultūros klausimus, kultūros plėtojimo krypčių nustatymą bei jų finansavimo prioritetus.NAUJAUSI KOMENTARAI

To Gausa

To Gausa portretas
Gal nelaimėjo dėl to, kad jų kūryba - įsisavinti biudžeto pinigus - ir kuriamas turinys įdomus tik siauram ratui žmonių?

Gausa

Gausa portretas
Šou verslo voratinklis G. Bendžiaus UAB „Prodiuserių brolija“ ir VšĮ “Televizijos prodiuseriai” siūlo G. Bendžių, K. Jakštę ir Dmitrij Popov – visi trys laimi. UAB “Klaipėdos arena” siūlo R. Ambrulaitį – laimi. VšĮ “Klaipėdos publika” siūlo K. Proncskų – laimi. VšĮ Lietuviškos šventės, siūlo Mindaugą Gudelį – laimi. Tomas Jašinskas(VšĮ „Teorema teatras“) siūlo save Tomą Jašinską ir – laimi. Ar tai solidžios kultūros lauko įmonės, kurios pasiūlė nugalėtojus? Nelaimėjo kandidatai, kuriuos siūlė Dramos ir Muzikiniai teatrai, Komunikacijų centras, Šeiko teatras, Klaipėdos kultūros bendruomenės asociacija, Lietuvos jūrų muziejus, Jūros šventė, Lietuvos muzikų sąjunga. 7 iš 10 renkamų KMT narių susaistyti tarpusavyje, daro įtakas kitiems balsuojantiems, prirenka įmonių iš kitų miestų nieko bendro neturinčių su Klaipėdos kultūra.

Romas

Romas portretas
Sulaukus 30-ties veidai pradeda kaupti visą purvą kraunamą sąžinės "vingiuose"...- užuojauta.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių