Klaipėda skambėjo violončelėmis: festivalio deimantai Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėda skambėjo violončelėmis: festivalio deimantai

2025-05-14 09:30 klaipeda.diena.lt inf.

Praėjusią savaitę uostamiestyje vykęs Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis įrodė, kad klasikinė muzika ir, kaip pasakytų šios muzikos mylėtojai, „rimtosios scenos“ pasididžiavimas – violončelė – gali tapti visa įtraukiančiu reiškiniu, kuriame susitinka ne tik melomanai, bet ir kitų meno sričių mylėtojai bei kūrėjai.

„Šių metų festivalis išsiskyrė kitokiu požiūriu į violončelę, o ją tiek miestelėnai, tiek uostamiesčio svečiai galėjo pažinti įvairiausiose Klaipėdos vietose, bei susipažinti su skirtingomis jos formomis – šokyje, mene, teatre“, – sakė festivalį organizuojančios Klaipėdos koncertų salės vadovas Tadas Grabys.

Festivalio metu koncertuose apsilankė tūkstančiai klausytojų. Tiek jie, tiek atsitiktinai su violončele praėjusią savaitę uostamiestyje susidūrę žmonės išskyrė renginius ir reginius, kuriuos organizatoriai gali dabar pavadinti išliksiančiais Klaipėdos tarptautinio violončelės festivalio perlais.

Keliaujančios violončelės

Jau tradicija tampa, kad Klaipėdos violončelės festivalio metu šis instrumentas keliauja per uostamiestį ir su ne tik klasikinės muzikos gerbėjais susitinka netikėčiausiose vietose. Ši kartą šį muzikos instrumentą buvo galima išgirsti kavinėse, prekybos centruose, viešbučiuose, turguje ir tokių susitikimų  per 6 festivalio dienas įvyko net 30! O vakarais festivalio kiekviena diena užsibaigdavo naktiniame klube „Hofas“ – kieme, kur susitinka draugai, o violončelė keisdavo savo amplua – iš akademinės scenos ji persikedavo į klubinę aplinką, kartu su elektronika, improvizacija ir džiazu. Šie gyvi susitikimai, anot organizatorių, tai – ne tik drąsus meninis sprendimas, bet ir priminimas, kad klasika yra gyva ir aktuali šiandienos žmogui.

100 violončelių orkestras

Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio metu vėlei buvo pakartotas Lietuvos rekordas, pasiektas 2017 m. pirmojo festivalio metu, kai vienoje scenoje susitiko net 100 violončelininkų.  Gegužės 9-osios vakarą Klaipėdos koncertų salės scenoje pasirodė „Keliaujančių violončelių“ vaikų bei jaunimo orkestras, suburtas iš 100 Lietuvos muzikos ir meno mokyklų moksleivių. Jie atliko premjerą – Tado Petrulio sukurtą festivalio himną.

Šokanti madinga violončelė

Šiais metais Klaipėdos violončelės festivalis ir jos pagrindinis instrumentas matavosi ir kitų meno formų rūbus. Vienas tokių – „Mados, šokio ir violončelės performansas“. Jame  susijungė šiuolaikinis šokis, muzika ir vizualinis menas, o visa tai Klaipėdos energijos Elektrinės turbinų salėje susiliejo į įspūdingą meninę sintezę, kurios dalyviais tapo uostamiesčio aktoriai, šokėjai ir violončelininkai. Kiekvienas pasileidęs į šią netikėtą muzikinę kelionę galėjo ne tik išvysti, bet ir pajusti, kaip puikiai dera dizainerės Sandros Straukaitės drabužių kolekcija su ansamblio „Cello Club“ įtaigia muzika, o choreografės Agnijos Šeiko kūrybiškumas įkvepia judesiui gyvybę. Elegancija, rafinuotas stilius ir užburianti muzika sukūrė įspūdį, kurį norėtųsi išgyventi dar ir dar kartą. 

Čellatesas

Sportuoti su gyvūnais – šuniukais, kačiukais, alpakomis, ožkomis – jau nieko pasaulyje nebestebina. Tačiau treniruotis griežiant violončelei – kažkas naujo ir netikėto! Klaipėdos tarptautinio violončelės festivalio metu pilateso mėgėjai buvo pakviesti išbandyti čellatesą, kurio metu treniruotė vyko griežiant violončelininkams. Šešias dienas nuo ryto iki vakaro uostamiestyje vyko tai, ko tikrai nesitikėtum iš klasikos!

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų