„Po labai pozityvių įspūdžių pirmosiose gastrolėse 2022 m., kai koncertavome Abrucų ir Pjiemonto regionuose, sugrįžimas į Italiją buvo tik laiko klausimas. Lapkritį orkestro laukia dar įspūdingesnis turas, kurio metu vyks pasirodymai tokiuose miestuose, kaip Teramo, L'Aquila ir Pesaras. Gastrolių kulminacija – Pordenonės miesto prestižiniame „Festival di Musica Sacra di Pordenone“ festivalyje“, – teigė Klaipėdos koncertų salės orkestro meno vadovas M. Bačkus.
Nijolė Dorotėja Beniušytė, Klaipėdos kamerinio orkestro gastrolių Italijoje prodiuserė ir muzikė, pasakojo, kad „žinia apie puikiai griežiantį lietuvių orkestrą šioje šalyje pasklido labai greitai. Pordenonės sakralinės muzikos festivalis klaipėdiečius pats pakvietė į šių metų festivalį, kuriame nuskambės italų specialiai užsakyto kompozitoriaus kūrinio premjera.“
Į Italiją sugrįžtantis orkestras pristatys specialiai šiam turui sukurtas naujas programas. Būtent čia nuskambės dvi pasaulinės premjeros: italų kompozitoriaus Riccardo Burato „..ibi est“ styginių orkestrui ir A. Malcio „Sapnų pilys“ klavesinui ir orkestrui. Jau 16 metų Italijoje gyvenanti ir muzikuojanti klavesinininkė N. D. Beniušytė teigė, kad italų publiką žavi tiek šiuolaikiniai, tiek senosios muzikos kūriniai, tad šių stilių sintezė yra „pasmerkta“ publikos ovacijoms. „Italijoje klasika visada bus svarbi, tačiau šiuolaikinės kompozicijos šiai publikai taip pat labai įdomios. Festivalio tema – „Credo“ (Tikėjimas) – puikiai dera su lietuvių ruošiamu repertuaru“, – pažymėjo N. D. Beniušytė.
Violončelininkas M. Bačkus pabrėžė ir dar vieną gastrolių itin svarbų tikslą – pristatyti autentišką lietuvių muzikos kultūrą. „Gastrolės yra svarbios, nes suteikia galimybę atskleisti lietuvių muzikos spalvą ir tai dar viena galimybė pasidalinti savo kūryba su pasauliu. Mūsų kolektyvas yra išskirtinis dėl savo artumo Baltijos jūrai ir unikalios muzikos tradicijos“, – sakė M. Bačkus. Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad Italija, kaip muzikos kultūros lopšys, suteikia orkestrui galimybę įsilieti į tarptautinį muzikos kontekstą bei atstovauti Lietuvai ir pristatyti šiuolaikinę lietuvių muziką. „Gastrolės Italijoje – tai puiki galimybė ne tik Klaipėdos kameriniam orkestrui pristatyti savo meno meistriškumą, bet ir stiprinti Lietuvos muzikos įvaizdį pasaulio scenose“, – sakė M. Bačkus.
Naujausi komentarai