D.Geringas gyvena Vokietijoje, bet dažnai atvyksta į Lietuvą. „Vilnius – mano gimtinė, čia turiu vaikystės draugų, su kuriais visada miela pasimatyti, kartais su jais kartu ir muzikuojame. Filharmonijoje klausiausi pirmųjų koncertų, ten pirmą kartą ir pats griežiau su orkestru, pirmasis mokyklos styginių orkestro, su kuriuo man teko groti, vadovas buvo maestro Saulius Sondeckis... Šie patyrimai išliko visam laikui, tai – dalis mano gyvenimo,“ – viename interviu atviravo D.Geringas.
Šis iškilus muzikas baigė legendinio pedagogo Mstislavo Rostropovičiaus violončelės klasę Maskvos P.Čaikovskio konservatorijoje. Jis daug koncertuoja visame pasaulyje tiek kaip solistas ar kameriniuose ansambliuose, tiek ir su žymiausiais simfoniniais orkestrais (Berlyno, Ciuricho, Londono, Vienos, Čikagos, Detroito, Monrealio, Tokijo ir kitais). Atlikėjo repertuaras labai platus – nuo baroko laikotarpio iki moderniausių dabarties opusų, kuriuos jam rašo pripažinti kompozitoriai.
Įdomu, kad D.Geringas, atlikdamas naująją muziką, groja ir elektrine violončele. „Turiu visus reikiamus pedalus ir pats juos darau: flanger, aidas, pakartojimas, oktavos... Važinėju su specialiu lagaminu kaip roko muzikantas. Šį instrumentą ypač mėgstu dėl to, kad jis atveria visai kitą dinaminį diapazoną. Galbūt kol kas jis nėra labai įdomus tembriniu požiūriu, bet, manau, tai pasikeis. Ir dinamiškai ten dar yra ką patobulinti, tačiau man patinka „laužyti ledus“. Buvau pirmasis, išnešęs elektrinę violončelę į klasikinę estradą“, – pasakojo atlikėjas.
Klaipėdos kamerinis orkestras labai brangina ilgametę kūrybinę partnerystę su šiuo plačiai pripažintu menininku, kurio nuopelnai šalies kultūrai įvertinti Lietuvos nacionaline premija ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu. Kartu su juo violončelininko Mindaugo Bačkaus vadovaujamas orkestras kasmet parengia ir Klaipėdos koncertų salėje pristato po naują programą, o 2014 m. gastroliavo Suomijoje ir Italijoje.
D.Geringo iniciatyva koncerte „Vasariški susitikimai“ kaip solistės pasirodys ir dvynės seserys Tatjana ir Oksana Moroz. Smuiku ir violončele griežiančios atlikėjos yra baigusios Sankt Peterburgo konservatoriją ir daug metų dirba Sankt Peterburgo Marijos teatro simfoniniame orkestre, kuriam vadovauja garsusis Valerijus Gergijevas. D.Geringas ir seserys Moroz yra sukūrę kamerinį trio, su kuriuo pasirodys kitose mūsų šalies scenose.
Būsimajame koncerte publika neišgirs elektrinės D.Geringo violončelės, tačiau tikėkimės, kad ateityje tai įvyks. Programoje skambės baroko ir klasicizmo laikotarpių muzika – Georgo Friedricho Händelio, Antonio Vivaldi, Luigi Boccherini kūriniai. Jie pasižymės emocingomis styginių kantilenomis, tad vakaras bus melodingas ir malonus. Pradžia – 18 val.
Nors koncertinis sezonas baigiasi, tačiau vasara tik prasideda. Netrukus Klaipėdos koncertų salė pakvies į kariliono festivalio ir vasaros ciklo renginius.
Naujausi komentarai