Pereiti į pagrindinį turinį

Tarptautinis Klaipėdos festivalis: ispanas kuria šokio spektakliui uostamiestyje

2021-07-16 11:41
DMN inf.

Rugpjūčio 13 ir 14 dienomis Tarptautiniame Klaipėdos festivalyje senajame elinge vyks dviejų vienaveiksmių šokio spektaklių premjeros: „Stabat mater“ pagal Giovanni’o Batistos Pergolesi muziką ir Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“. Scenografiją ir kostiumus spektakliui „Stabat mater“ Klaipėdoje kuria ispanas Jordi’s Roigas.

J. Roigas. J. Roigas.

Mėgaujasi kūrybiniu procesu

Spektaklį „Stabat mater“ Klaipėdoje kuria tarptautinė komanda: choreografas Edwardas Clugas (Slovėnija), choreografo asistentas Gajus Žmavcas (Slovėnija), muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis, scenografas ir kostiumų dailininkas J.Roigas (Ispanija), šviesų dailininkas Tomažas Premzlas (Slovėnija). Projektui vadovauja žymus šiuolaikinio baleto kūrėjas, Slovėnijos nacionalinio baleto teatro trupės vadovas E.Clugas. Gros Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro styginių grupė, dainuos solistės Rita Petrauskaitė ir Viktorija Bakan (sopranai).

Scenografas ir kostiumų dailininkas J.Roigas pasakojo, kad pažintis su E.Clugu jo kūrybiniam keliui tapo lemtinga: komandoje kartu su žinomu choreografu jis dirbo jau ne kartą ir ne vienoje šalyje statė Klaipėdoje kuriamus spektaklius.

„Darbas su E.Clugu įkvepia. Ir man norisi aplankyti kuo daugiau šalių, kuo daugiau žmonių pristatyti „Stabat mater“ pagal G.B.Pergolesi. Man, kaip scenografui ir kostiumų dailininkui, svarbiausia – kokybė ir detalės. Aš džiaugiuosi visu spektaklio kūrimo procesu: nuo pradžios iki pabaigos. Ką publika išvys Klaipėdoje? E.Clugo stiliaus šokio spektaklius, kurie tikrai verti dėmesio“, – tvirtino J.Roigas.

Šokėjas, pasirinkęs scenografiją

Gimęs Leridoje (Katalonija, Ispanija), J.Roigas nuo vaikystės paniro į plastinių menų pasaulį ir ėmė pats kurti, vadovaujamas savo tėvo – dailininko, pelniusio pripažinimą savo paveikslais baleto tema. Vėliau studijavo scenos menus, lėlininkystę ir šokį Barselonos teatro institute. 1987 m. nutraukė savo kaip šokėjo karjerą ir tolesnę profesinę veiklą susiejo su kostiumo dizainu ir scenografija. Tais pačiais metais Paryžiaus šokio menininkų ir skulptorių asociacija jį pakvietė dalyvauti savo organizuojamoje 4-ojoje bienalėje. Tęsdamas scenografijos studijas, J.Roigas susipažino ir ėmė bendradarbiauti su žymiu italų kostiumų dailininku ir scenografu Ezio Frigerio.

J.Roigas sukūrė kostiumus ir scenografiją žymių choreografų spektakliams – Rudolfo Nurijevo „Gulbių ežerui“, Vladimiro Malachovo „Bajaderei“, „Kaukių baliui“, „Pelenei“, „Peri“, „Gulbių ežerui“, „Spragtukui“, Heinzo Spoerli’o „Kopelijai“, „Galantiškosioms Indijoms“, „Don Kichotui“, Marcios Haydée „Miegančiajai gražuolei“ ir kt.

J.Roigas taip pat bendradarbiavo su žymiais choreografais ir režisieriais Renato Zanella, Manueliu Legrisu, Victoru Ullate, Terence’u Kohleriu ir kitais. Kūrė kostiumus ir scenografiją teatrams bei baleto trupėms Azijoje, Kanadoje, Štutgarto baletui, Vienos valstybinei operai, Vienos filharmonijos Naujųjų metų koncertui, Dresdeno „Semperoper“, Monte Karlo baletui, „Introdans“, Vokietijos operai Berlyne, Ciuricho baletui, Berlyno valstybiniam operos teatrui „Unter den Linden“, Bavarijos valstybiniam baletui, Karlsrūjės valstybiniam teatrui, Suomijos nacionaliniam baletui, Honkongo baletui, Katalonijos nacionaliniam teatrui, Barselonos „Teatre Lliure“, Didžiajam Kanados baletui ir kt.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų