„Lėlių ir objektų pasaulis leidžia pamatyti savo tikrovę kitu kampu. Mes neskatiname bėgti nuo realybės – skatiname sustoti, įkvėpti ir rasti viltį“, – sakė festivalio organizatoriai.
Tarptautinė programa – ryškiausios šiuolaikinio lėlių teatro žvaigždės
Šių metų festivalyje – net 13 spektaklių iš Lietuvos, Lenkijos, Slovėnijos, Prancūzijos, Norvegijos ir Izraelio, tarp jų – tarptautiniu mastu pripažinti kūrėjai, naujos meninės formos ir aktualios temos.
Vienas reikšmingiausių festivalio spektaklių – „Edita ir aš“ (Izraelis/ Norvegija), režisuotas ir atliekamas Yael Rasooly. Tai intymus vienos moters spektaklis, kuriame lėlės, dainos ir objektai tampa galingu įrankiu pasakoti apie traumą, smurtą, išlikimą ir išsilaisvinimą. Spektaklis kurtas remiantis autentiška menininkės patirtimi, tačiau jo kalba – universali, poetiška, derinanti humorą ir švelnumą. Édith Piaf dainos čia tampa ne tik simboliu, bet ir terapija – balsu, kuris padeda grąžinti kontrolę ten, kur ji buvo atimta. Spektaklio pristatymo partneris – Vilniaus teatras „Lėlė“.
Performatyvi instaliacija, kurią tiesiog būtina pamatyti, – „Mažasis teatras ant pasaulio krašto – Opusas II“ („Théâtre de la Massue“, Prancūzija). Tai poetiška šiuolaikinio pasaulio alegorija, kurioje mažos lėlės gyvena pasaulyje, pagamintame iš išgelbėtų daiktų, virvių ir medžio, o kiekviena jų veiksmo detalė kviečia žiūrovą susimąstyti apie materijos trapumą, žmogaus atsakomybę ir vilties išlikimą.
Festivalyje taip pat bus pristatyta dalis tarptautinio projekto „Transportas“, kurį inicijavo slovėnų režisierius Tinas Grabnaras. Šešis teatrus iš Slovėnijos, Estijos, Lietuvos, Čekijos ir Lenkijos jungiantis projektas tyrinėja transporto įtaką mūsų kasdienybei ir aplinkai. Įspūdingos hiperrealistinės miniatiūrinės scenografijos ir subtilios garso kompozicijos čia tampa mąslia šiuolaikybės kritikos forma. Festivalyje bus parodyti trys projekto spektakliai: „Išvykimas“, „Krovinys“ ir „Jungiamieji skrydžiai“ (Slovėnija, Lenkija).
Naujovė: performansų vakaras „POST MATERIA“
Festivalio programą šiemet papildys „POST MATERIA“ – vieno vakaro renginys, skirtas tarpdisciplininiam menui, performansui, objektų judesio ir gyvo veiksmo tyrinėjimui. Programoje dalyvaus: Benas Šarka, Indrė Endriukaitė, Sigita Mikalauskaitė, Ieva Stašelytė, Mariia Patokova, Mingaudė Kotryna Zujūtė, Indrė Vėlyvytė, Kseniia Buryka, Thora Hohberg ir kt. Šis vakaras taps atvira erdve eksperimentui, netikėtumui ir sąlyčiui tarp skirtingų meninių praktikų.
Kodėl verta apsilankyti?
Šiuolaikinis žmogus priverstas būti informacijos triukšme, pesimistinių antraščių apsuptyje, nuolat maitinamame jausme, kad pasaulis slysta iš po kojų. „Materia Magica“ kviečia akimirkai sustoti, pažvelgti į viską per meną, išgirsti istorijas, kurios – nepaisant tamsos – veda į šviesą. 13 festivalio spektaklių (nuo intymių monospektaklių iki vizualinių performansų, nuo jautrių istorijų vaikams iki konceptualių, filosofinių inscenizacijų suaugusiesiems), lėlinės kino animacijos programa vaikams, Aliaksandros Tratsiakovos (Baltarusija) miniatiūrų parodos „Nematomi“ atidarymas – kiekvienas čia galės atrasti erdvę iš naujo permąstyti prasmę, patirti bendrystę.
Tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“ – jau balandžio 30–gegužės 3 d. Klaipėdoje. Festivalio organizatorius – Klaipėdos lėlių teatras. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė. Visą festivalio programą ir bilietus rasite www.materiamagica.lt. Sekite mus ir socialiniuose tinkluose: Materia Magica / Lėlių teatro festivalis / Puppet Theatre Festival.
Organizatorių nuotr.

Naujausi komentarai