Klaipėdos koncertų salė dešimtojo koncertinio sezono pabaigai paruošė dešimt įstabių ir įsimintinų renginių. Informaciją apie juos rasite spalvingoje gegužės – birželio repertuaro afišoje. Domėkitės, klausykite ir džiaukitės muzika!
Gegužės 6 dieną su programa „Žėrintys sąskambiai“ KKS pirmąkart prisistatys ansamblis „Regnum Musicale“. Jis unikalus tuo, kad jame groja keturios seserys Daunytės, šviesaus atminimo poeto Vaidoto Daunio dukros. Visos jos yra tarptautinių konkursų laureatės bei Grand Prix laimėtojos. Ansamblio tikslas yra populiarinti klasikinę muziką, ypač kūrinius kartu su arfa, „Regnum Musicale“ taip pat skiria dėmesį ir lietuvių etninei muzikai, kurią naudoja improvizacijose. Ansamblio koncertai visada jaunatviški, vyksta su polėkiu, energija ir turi didelį pasisekimą klausytojų tarpe.
Gegužės 8 dieną vėl bus parodyta Nikolajaus Rimskio-Korsakovo opera „Mozartas ir Salieri“, kurios premjera 2013 m. festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ praėjo su dideliu pasisekimu. Joje solistams pritars ne orkestras, o fortepijonas, kuriuo skambins šio sumanymo iniciatorius, fortepijono virtuozas Alexander Paley. Pasak pianisto, tai „labai retai statoma originali kompozitoriaus versija. Ją jau esu atlikęs JAV, Austrijoje ir Moldavijoje. Tai geniali muzika. Mano nuomone, ji geriau skamba su fortepijonu, nei su orkestru.“
Dviejų konkuruojančių kompozitorių Mozarto ir Salierio personažus kurs Mindaugas Jankauskas ir Eugenijus Chrebtovas. Originalo kalba (rusų) atliekamame spektaklyje svarbiausias dėmesys bus skiriamas dramai, išreiškiamai per muziką. Spektaklio režisierius – Valentinas Masalskis, scenografijos ir kostiumų dailininkė – Renata Valčik.
Laikrodis su gegute yra skambantis daiktas. Taip mano Erwinas Stache, kurio instaliacija „Gegučių orkestras“ gegužės 14–20 dienomis veiks parke prie Klaipėdos koncertų salės. E. Stache‘s sukonstruoti laikrodžiai su gegute turi po du skirtingus tonus, tad jais galima groti melodijas. Laikrodžiai sujungti į elektroninį tinklą, ir paukščiai tarsi iš anksto „susitaria“, kada turi atsidaryti durelės ir kokio tono garsas turi pasigirsti.
Gegužės 13 dieną 18 valandą vyks instaliacijos atidarymas, kurio metu E. Stache taip pat surengs koncertą savos gamybos instrumentais. Jame bus „grojama“ nuo įprastos aplinkos atribotais kasdieniais daiktais, kurie patys sukelia akustinį skambesį arba kurių savybės modifikuojamos elektroniniu būdu.
Publikos pageidavimu gegužės 15 dieną bus kartojamas didelio dėmesio sulaukęs edukacinis projektas „Žaismingos muzikos orkestras XIV koncertuoja su Mere Popins!“ Šis muzikinis spektaklis visai šeimai sukurtas P. Travers tekstų ir M. Dunajevskio muzikos, skambančios kino filme „Iki pasimatymo, Mere Popins“, motyvais.
Klaipėdos jaunimo teatro aktorių Evelinos Lozdovskajos ir Donato Želvio bei Klaipėdos kamerinio orkestro atlikime spektaklis išsilies spalvingomis emocijomis. Suaugusius jis trumpam sugrąžins į vaikystę, primins dainas ir svajones. Merė Popins scenoje linksmai auklės vaikus ir kurs stebuklus. Žavėsimės šios „tobulybės ledi“ išvaizda bei išmintimi, o namo grįšime, prisipildę nuoširdaus gerumo.
Moteris – mylinti ir mylima, neaprėpiama ir nepasiekiama, laisva ir suvaržyta, šokiruojanti ir jauki, emocionali ir šalta, trapi ir stipri, viliojanti ir atstumianti, laiminga ir tikinti, spinduliuojanti ir nusivylusi, kurianti ir tylinti, kupina svajingų nuojautų ir netikėtumų... Toks „Moters portretas“ gegužės 21 dieną atsiskleis koncerte, kuriame skambės moterų kompozitorių ir moters tematika sukurti kūriniai. Muziką papildys poezija ir interaktyvūs video vaizdai. Koncerte dalyvaus moterys – menininkės, turinčios nemažą gyvenimo ir kūrybos patirtį, aistringai atsidavusios savo profesijai ir gyvenimo pojūčiams.
Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Smuiko fiesta“ gegužės 29 dieną, žinoma, karaliaus smuikas. Orkestro meno vadovas M. Bačkus pakvietė kartu pamuzikuoti skirtingų kartų lietuvių smuikininkus, tarp jų ir pripažintus meistrus – Vilhelmą Čepinskį, Martyną Švėgždą von Bekker ir kitus. „Tai bus tikra lietuviškojo smuiko fiesta“, – teigia jis. „Kartu gros mokytojas ir mokinys, jau pripažintas atlikėjas ir tik pradedantis karjerą. Visi jie maloniai sutiko koncertuoti ir pasidalinti kūrybos džiaugsmu su klaipėdiečiais. Programoje bus ir netikėtumų, tad visi laukiame šio koncerto su intriga“.
Koncerte visai šeimai „Grojame pasakėčią“ gegužės 31 dieną susitiksime su aktoriumi Linu Zube ir Klaipėdos brass kvintetu. Šį kartą variniai pučiamieji instrumentai gros... pasakėčią!
Projekto muzikos autorė Laima Jedenkutė pasakoja: „Kūrinį rašiau pagal labai mielą ir šmaikštų L. Zubės scenarijų. Bandžiau atrasti charakteringus personažus atitinkančią muziką, bet tuo pačiu ir nelabai sudėtingą, nes kažikuriems mažiesiems klausytojams tai bus pirmoji pažintis su varinių pučiamųjų kvintetu. Atlikėjai gros ne tik savo įprastais, bet ir neregėtais negirdėtais instrumentais – šalmėjais.“
Lino sekamose pasakėčiose atgis saulytė, ežiukas, žiogas, skruzdėlė, musė, kiškis, vėžlys, ožys, lokys, asilas, beždžionė, varlės ir kiti linksmi sutvėrimai. Paklausykime jų!
Asmik Grigorian yra viena ryškiausių Lietuvos jaunosios kartos operos solisčių. Jos sukurtų operos vaidmenų spektras nepaprastai gausus ir turtingas. Tačiau kamerinės muzikos scenoje A. Grigorian – itin reta viešnia. Savo pirmajam kameriniam koncertui dainininkė su pianistu Feliksu Zakrevskiu pasirinko didžiųjų rusų kompozitorių – romantikų S. Rachmaninovo ir jo mokytojo P. Čaikovskio romansus. Šie romansai – tai jausmų puota, dramatizmo ir subtiliausios lyrikos kupini paveikslai, pelnytai laikomi šio žanro viršūnėmis.
„Rusiškų romansų žavesys“ į koncertų salę vilios birželio 11 dieną.
Martynas Levickis, pernai tapęs vienu geidžiamiausių atlikėjų, vėl pasirodys Klaipėdos koncertų salėje. Šįkart jis atvyks su savo vadovaujamu jaunų, talentingų akordeonistų ansambliu „AXOS“. Jų pasirodymas birželio 13 vakarą bus neįprastas, nes akordeono balsu prabils P. Čaikovskio kūriniai. Koncerte „Čaikovskio genijų prisimenant“, pasitelkę išradingumą, vaizduotę ir neribotas instrumento galimybes, jie įvilks nemarias melodijas į naują skambesio rūbą. Energingas M. Levickio ir jo kolegų muzikavimas nepaliks abejingų klausytojų.
George’o Gershwino kūryba tapo tiltu virš bedugnės, skiriančios populiariąją, liaudies muziką nuo koncertinių salių muzikos. Po jo operos „Porgis ir Besė“ premjeros daugeliui kilo klausimas; „ar tai iš tiesų opera?“ Vietoje tradicinių arijų publika klausėsi… dainų, kurios vėliau tapo labai populiariomis. Tačiau pats kompozitorius operą įsivaizdavo būtent tokią, su dainomis.
Kurdamas operą G. Gershwinas kėlė sau didelius reikalavimus: „jei man pasiseks, tai bus „Karmen“ dramos ir romansiškumo bei „Meisterzingerių“ grožio kombinacija“.
Kompozitoriui tai pavyko pasiekti. Deja, jis netrukus mirė, nesulaukęs savo kūrinio triumfo žygio per Europos ir Amerikos scenas, kuris tęsiasi iki šiol. „Porgis ir Besė“ šiandien skamba žymiausiuose pasaulio teatruose šalia G. Bizet ir R. Wagnerio operų.
Birželio 18-osis koncerto II-oje dalyje klaipėdiečių laukia išskirtinė galimybė išgirsti šios operos koncertinę versiją. I-oje dalyje muzikos garsais nukeliausime į Braziliją, kas taip pat labai intriguoja. Programoje dalyvaus amerikiečių solistai Marilyn Moore ir Ira Spaulding, brazilų dirigentas Joao Mauricio Galindo bei jungtinės Klaipėdos ir Liepojos orkestrų ir choro pajėgos.
Kviečiame visa tai išgirsti! Kviečiame patirti muzikos klausymo malonumą!
Naujausi komentarai