Klaipėdiečiai nesužinotų apie iškilusį baisų pavojų, nes daugelis apie jį pranešti turinčių sirenų neveikia arba kaukia per tyliai.
Tai paaiškėjo trečiadienį, kai profilaktiškai buvo patikrinta gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema.
„Situacija nėra labai tragiška, tačiau būtų maloniau, jei sistema veiktų be priekaištų“, - konstatavo Civilinės saugos skyriaus vedėjas Rimantas Imbrus.
Popietę specialistai jau buvo gavę visus duomenis apie veikiančias ir sugedusias sirenas. Pastarųjų buvo nemažai.
Anot R.Imbraus, neveikė bendrovėse „Klaipėdos nafta“ ir „Klaipėdos Smeltė“ esančios sirenos, kurios įjungiamos centralizuotai. Priežastis – ryšio problemos.
Nekaukė ir viena sirena, esanti ant bendrovės „Klaipėdos vanduo“ pastato. Jos taip pat nepavyko centralizuotai įjungti.
Kai kurios kitos sirenos nepradėjo kaukti dėl kur kas rimtesnių priežasčių. Pavyzdžiui, jokio garso neskleidė ant bendrovės „Adalgisa“ pastato, esančio Šilutės plente, įrengta sirena. Paaiškėjo, kad ji paprasčiausiai nebuvo įjungta, nes bendrovė bankrutavo ir pastatas yra tuščias.
Taip pat nekaukė ir Gluosnių gatvėje ant bendrovės „Kretingos grūdai“ pastato įrengta sirena, nes jos ten tiesiog nebėra, nes statinys nugriautas.
Iki šiol Klaipėdoje ant įvairių vietų buvo iškeltos 67 sirenos, tačiau, anot R.Imbraus, akivaizdu, jog po šio patikrinimo sirenų skaičius tikrai sumažės.
Jau ne vienerius metus naujų, Klaipėdos priemiesčiuose esančių kvartalų gyventojai skundžiasi, jog negirdi sirenų.
Civilinės saugos skyriaus vedėjas neneigė, kad tokie skundai yra pagrįsti ir tai yra problema. „Visos mūsų sirenos yra pasenusios. Liaudiškai tariant, jos – senas chlamas, kurių garsas sklinda vos 500 metrų spinduliu, todėl ne visi gyventojai ir girdi įspėjimą apie pavojų“, - teigė R.Imbrus.
Jis tvirtino, kad iš miesto biudžeto bus prašoma 270 tūkst. litų, už kuriuos pavyktų modernizuoti gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą.
„Naujų sirenų nestatysime, tačiau senąsias modernizuosime, galbūt kai kurias perkelsime į kitas vietas ir taip jų kauksmu bus uždengtas visas miestas. Tačiau jei negausime pinigų, gyvensime tai, kaip iki šiol“, - garantavo R.Imbrus.
Centralizuoti sirenų patikrinimai vyksta dukart per metus – pavasarį ir rudenį.
Naujausi komentarai