Pereiti į pagrindinį turinį

Aplinkosaugininkai skambina pavojaus varpais: jūra glemžiasi įtvirtinimus

2020-02-12 17:30

Po smarkių audrų pajūryje esančius karinius įtvirtinimus baigia pasiglemžti jūra. Aplinkosaugininkai tikina, kad apsauginio kopagūbrio erozija tik stiprės, jei tam nebus skiriama tinkamo dėmesio.

Pavojus: aplinkosaugininkai perspėja dėl grėsmingai siaurėjančių paplūdimių. Pavojus: aplinkosaugininkai perspėja dėl grėsmingai siaurėjančių paplūdimių. Pavojus: aplinkosaugininkai perspėja dėl grėsmingai siaurėjančių paplūdimių. Pavojus: aplinkosaugininkai perspėja dėl grėsmingai siaurėjančių paplūdimių. Pavojus: aplinkosaugininkai perspėja dėl grėsmingai siaurėjančių paplūdimių. Pavojus: aplinkosaugininkai perspėja dėl grėsmingai siaurėjančių paplūdimių.

Vaizdas – ne kasdienis

Melnragėje klaipėdiečiai gali stebėti, kaip jūros bangos skalauja gynybinio įtvirtinimo liekanas. Pajūrio smėlį bangos senokai nuplovė į jūrą, o vanduo pasiekė betonines įrenginio sienas.

Pajūrio regioninio parko direkcijos vadovas Darius Nicius teigė, kad daugiau audros padarinių pajūryje nebuvo pastebėta.

"Pajūrio parko teritorijoje žalos nebuvo užfiksuota, tačiau vaizdas – ne kasdienis, kai kur vanduo tikrai priartėjęs prie apsauginio kopagūbrio, tad žmonėms yra į ką pasižiūrėti. Vaizdas Melnragėje tik patvirtina, kad anksčiau ar vėliau šioje vietoje teks imtis intervencijų ir paplūdimius vertės papildyti smėliu", – pastebėjo D.Nicius.

Darius Nicius / Redakcijos archyvo nuotr.

Vėjas bei jūros bangos aptalžė ir Giruliuose esančius karinius įtvirtinimus, vadinamąją  Juodąją tvirtovę.

"Panašu, dėl šiltėjančio klimato tokios audros gali tik dažnėti. O problema kylą dėl smėlio nešmenų trūkumo. Mokslininkai pastebi, kad vandens bangų kryptis Baltijos jūroje – iš pietų į šiaurę. Jos smėlį neša šia kryptimi. Priekrantė pasipildydavo smėliu iš Kuršių marių. Pagilinus uosto įplaukos kanalą, situacija pasikeitė, ir srovės nebeturi tiek nešmenų", – patikino D.Nicius.

Skyrė 30 tūkst. eurų

Pajūrio regioninio parko direkcija pajūrio apsauginiam kopagūbriui įžvelgia rimtų grėsmių.

"Dvejus metus iš eilės kopagūbrio apsaugojimo darbams nebuvo skirta nė cento. Tik Palangos savivaldybė rūpinosi papildyti smėliu prie tilto esantį paplūdimį. Šiuo metu ši problema yra numesta ant savivaldybių, kurios neturi tokiems darbams reikalingų lėšų, pečių", – sakė D.Nicius.

Pavojus: aplinkosaugininkai perspėja dėl grėsmingai siaurėjančių paplūdimių. (Dariaus Blažiūno nuotr.)

Šiais metais Pajūrio regioninis parkas turėtų gauti 30 tūkst. eurų krantotvarkos darbams.

"Kalba apie visą pajūrio ruožą nuo Klaipėdos iki pat Latvijos sienos. Išskyrus rezervatą prie Latvijos sienos, niekur daugiau pastaraisiais metais darbai nebuvo vykdomi. Kol kas mokslininkai pasilieka prie smėlio sulaikymo pajūryje, o ne kovojimo su bangomis darbų. Juk laikas nuo laiko pasigirsta siūlymų įrengti bangolaužius, kad krantai nebūtų ardomi", – kalbėjo D.Nicius.

Palangai – 3 mln. eurų

Palangos savivaldybė šių metų pavasarį rengiasi papildyti centrinius paplūdimius iš jūros iškastu smėliu. Iš viso planuojama platinti beveik 2,5 km ilgio pajūrio ruožą į abi puses nuo Palangos tilto.

Savivaldybė numato 18,2 ha teritorijoje išpilti apie 180 tūkst. kub. metrų smėlio. Tai turėtų kainuoti apie 3 mln. eurų, darbai bus finansuojami iš europinių lėšų.

Iš europinių pinigų bus tvarkoma ir Kuršių nerijos pajūrio dalis.

Pavojus: aplinkosaugininkai perspėja dėl grėsmingai siaurėjančių paplūdimių. (Dariaus Blažiūno nuotr.)

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra