Pereiti į pagrindinį turinį

Ar iki vasaros kretingiškiai ištaisys klaidas?

2024-11-02 05:00

Lietaus vandens detektyvas Kretingoje. Vandentiekininkams tiriant, kodėl po gausaus lietaus valymo įrenginiai nepajėgia priimti viso suplūdusio vandens paaiškėjo, kad dalis kretingiškių neleistinai lietaus nuotekas į kanalizacijos tinklus yra pasijungę. Patikrinimai rodo, kad taip daro apie 60 procentų kretingiškių. Įspėti žmonės iškart nebaudžiami, ištaisyti klaidas jiems leidžiama iki vasaros.

LNK stop kadras

„Kretingos vandenų“ darbuotojai privačių gyvenamųjų namų kvartale pastatė specialią įrangą – dūmų generatorių.

„Į buitinių nuotekų tinklus yra leidžiami dūmai. Tai yra visiškai nekenksmingi dūmai, naudojami net koncertuose. Ir šitie dūmai pasiskirsto nuotekų tinkluose“, – aiškino „Kretingos vandenys“ direktorė Eglė Alonderienė.

Iš generatoriaus paleisti dūmai padeda aptikti neleistinus lietaus nuotekų prisijungimus į kanalizacijos tinklus. Jeigu name per lietvamzdžius veržiasi dūmai, švarus lietaus vanduo teka ne ten, kur turėtų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Jeigu būtų viskas tvarkoj, pro šitą pastogę nerūktų dūmai. Todėl ir tikrinam. Mums patenka didelis kiekis lietaus vandens. Su tuo vandeniu mums reikia be reikalo valyti. Pinigai eina, kaštai, siurbliai, perpumpavimas“, – kalbėjo „Kretingos vandenys“ darbuotojas Egidijus Montvydas.

Kretingiškiai sako, kad jiems susigaudyti kur kas teka – per daug sudėtinga.

Kas vyksta nesumoja ir dalis tų, kuriems iš namų per lietvamzdžius dūmai rūksta.

Vandentiekininkai pataria, kad lietaus nuotekas galima ne tik prie miesto tinklų prijungti.

„Kiti keliai: infiltraciniai šulinėliai sklype, duobės, kur vanduo būtų nuleidžiamas ir palengva susigertų į gruntą. Prisijungti prie griovio, nuvesti drenažu vandenį, įsirengti rezervuarą ir naudoti vandenį laistymui“, – siūlė E. Alonderienė.

Daugiabučio gyventojai iškart puolė tvarkytis, mat dėl netinkamai leidžiamų lietaus nuotekų grėsė nemenkai pinigų pakloti.

„Tai namas mūsų būtų gavęs apie 930 eurų baudos už lietaus nuotekų suleidimą į kanalizacijos tinklus. O namas statytas, vadinamais rusų laikais, gal 1964 metais. Tais laikais, kaip spėjam, požiūris į ekologiją buvo išskirtinis“, – kalbėjo bendrijos pirmininkas Albertas Butenis.

Vandentiekininkai patikrino šešiolika gatvių Kretingoje bei gretimose gyvenvietėse.

„Tas patikrinimas mus tikrai nustebino, bet blogąją prasme. Mes pamatėme, kad apie 60 procentų prijungimų yra tikrai nelegalūs“, – sakė Kretingos meras Antanas Kalnius. Jeigu švarus lietaus vanduo nesubėgtų į kanalizaciją, esą visi lengviau atsikvėptų.

Dėl gausaus lietaus didelės bėdos sulaukta pernai rudenį.

Tuomet per potvynį ekstremali situacija skelbta dar ir dėl vandens taršos. Teko į Tenžės upę leisti nevalytas nuotekas, kai valymo įrenginiai nepajėgė priimti viso suplūdusio vandens.

„Jeigu dienos metu būna nuo 3–5 tūkst. kubinių metrų vandens, tai per lietingą laikotarpį ateina apie 20 tūkst. kubinių metrų vandens. Tai yra labai didelis kiekis“, – teigė Kretingos meras.

Kretingiškiai neabejoja, kad tokių pat bėdų dėl lietaus vandens turi ir kiti miestai.

O dalis kretingiškių jau sulaukė įspėjimų, kad nesusitvarkiusiųjų laukia nemenkos baudos ir net gali būti nutraukta nuotekų tvarkymo paslauga. Bet padaryta ir išimtis, susitvarkyti leidžiama iki vasaros.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Tadas

Kai vagys valdžioi tai tuos dumus gali sau i rudaja pasipust pirma tegul tinklus pakloja gyventojams o paskui žiuri kaip nubaust o dabar nori kad visi viska darytu už savo lešas o tuo tarpu anie krausis milijonus is sumoketu mokesciu ir vogs biudžeto pinigus.
1
-1
Marijus

Galėtų protingai patylėti tiek tas vandentiekio vadas, tiek meras - kiek gatvių VISIŠKAI nėra įrengta lietaus nuotekų sistema.. Nors ES lėšas tai daugiamilijonines "įsisavino"...
1
-1
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų