Pereiti į pagrindinį turinį

Ateities planuose – didesnis Klaipėdos miesto biudžetas

2020-02-16 16:00

Pradedamas svarstyti šių metų Klaipėdos biudžetas. Tikėtina, kad šiemet jį sudarys 200,819 mln. eurų – 9,4 proc. daugiau nei praėjusių metų pradžioje planuotas 2019-ųjų biudžetas.

Pinigai: planuojamas šiųmetis biudžetas bus didesnis už praėjusių metų ir sieks apie 200 mln. eurų.
Pinigai: planuojamas šiųmetis biudžetas bus didesnis už praėjusių metų ir sieks apie 200 mln. eurų. / Vytauto Petriko fotomontažas

Dabar numatytas biudžetas, kurį šią savaitę svarstyti ėmėsi miesto tarybos komitetai, nėra baigtinis – į jį neįtrauktos dotacijos, kurios bus skirtos keliams, gatvėms tiesti, prižiūrėti, saugiam eismui užtikrinti. Gavus dotacijas, biudžetas bus padidintas.

Biudžetą ketinama tikslinti ir kai bus gauta papildomų ES finansinės paramos lėšų numatomiems projektams finansuoti.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Rūta Kambaraitė aiškino, kad 2020 m., palyginti su 2019-ųjų planais, žadama surinkti daugiau pajamų iš mokesčių.

Tai susiję su prognozuojamomis didesnėmis pajamomis iš gyventojų pajamų, nekilnojamojo turto, žemės, paveldimo turto mokesčių, mokesčio už aplinkos teršimą.

Šiemet numatoma gauti ir 12,2 proc. daugiau dotacijų nei pernai, taip pat surinkti daugiau vietinių rinkliavų.

Didesniame nei praėjusių metų biudžete matyti ir ambicingi miesto planai ne tik atlikti kasmečius darbus, bet ir imtis klaipėdiečių jau ilgus metus laukiamų projektų įgyvendinimo.

5,5 mln. eurų ketinama skirti jau realiems Baltijos prospekto ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstravimo darbams.

Lėšų biudžete numatoma ir Joniškės bei Pajūrio gatvėms atnaujinti, Šilutės pl. ruožo nuo Tilžės g. iki Kauno g. rekonstrukcijai.

Daugiau nei milijonas bus atseikėta Dangės krantinių rekonstrukcijai, per 200 tūkst. eurų – erdvės prie buvusio "Vaidilos" kino teatro konversijai, 190 tūkst. eurų numatyta skverui Bokštų gatvėje sutvarkyti.

Teigiama, kad didžiausia dalis miesto biudžeto lėšų paskirstoma kelioms valstybės funkcijoms vykdyti: švietimui – 49,1 proc., socialinei apsaugai – 12,3 proc., poilsiui, sportui, kultūrai, religijai – 12,3 proc.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra