Pereiti į pagrindinį turinį

Atidaromas naujasis Klaipėdos lėlių teatro sezonas

2019-09-18 15:00
DMN inf.

Truputį daugiau nei prieš metus prasidėjusi fachverkinės architektūros pastatų komplekso rekonstrukcija Klaipėdos senamiestyje lėmė, kad Klaipėdos lėlių teatras turi priimti neišvengiamus pokyčius ir prie jų prisitaikyti.

Atidaromas naujasis Klaipėdos lėlių teatro sezonas
Atidaromas naujasis Klaipėdos lėlių teatro sezonas / Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Taip teatras atsirado erdvėse Turgaus g. 9. Prie naujų patalpų pamažu priprato tiek teatro žmonės, tiek žiūrovai: seną prisiminimą apie buvusį banką palengva pakeitė šen bei ten pastatyti kubai, akvariumas su teatrui dovanotomis žuvytėmis, mediniai arkliukai, rodyti spektakliai, rugsėjį įvykusi pirmoji lietuviška lėlių teatro vitrina „Materia Magica LT“ ir pavasarį organizuotas tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“, spektaklių premjeros ir stovyklos, šiuo metu veikianti Linos Itagaki iliustracijų paroda „Sakmė apie Neringą ir jūrų slibiną“.

Taip istorinis pastatas Turgaus g. 9 tapo teatru, Klaipėdos lėlių teatro namais. O rugsėjo 21 d. teatras pradės naują sezoną.

Džiugi žinia ir tiems, kurie pasiilgo jaukiojo namelio Vežėjų g. 4, – jau visai netrukus bus baigta senojo lėlių teatro namelio rekonstrukcija. Jame įsikurs Klaipėdos lėlių teatro edukacinis centras, namelyje vyks įvairios edukacinės veiklos, parodos, bus įrengtas muziejus.

Klaipėdos lėlių teatro direktorė Aušra Juknevičienė pastebi, kad namelį paversti šeimos ir vaikų traukos centru – sena Klaipėdos lėlininkų svajonė. Vis dėlto nusimato ilgas, daug kūrybinių ambicijų turintis ir daug energijos reikalaujantis projektas, tad šiais metais bus žengiami tik pirmieji idėjos įgyvendinimo žingsniai.

Klaipėdos lėlių teatro direktorė Aušra Juknevičienė pastebi, kad namelį paversti šeimos ir vaikų traukos centru – sena Klaipėdos lėlininkų svajonė.

Edukaciniame centre nuo šio sezono pradžios vyks „Karakumų Asilėlio mokyklėlės“ užsiėmimai. „Karakumų Asilėlio mokyklėlė“ savo veiklą vykdo daugiau nei 10 metų – ši edukacinė programa turi savo sistemą, metodus: mokyklėlei parengta unikali edukacinė programa, pritaikyta vaikams pagal jų raidos ypatumus nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus.

Na, o mokyklinio amžiaus vaikai, kaip ir praėjusiais metais, bus kviečiami į interaktyvią edukacinę programą „Lėlių teatro magija“.

Klaipėdos lėlių teatro erdvėse Turgaus g. 9 ir toliau bus rodomi klaipėdiečių pamėgti repertuariniai spektakliai kūdikiams, vaikams ir suaugusiesiems. Spektaklius galės žiūrėti ne tik pavieniai žiūrovai, bet ir organizuotos grupės iš Klaipėdos rajonų bei mokyklų.

Čia žiūrovai išvys ir lėlių teatro premjeras: jau rugsėjo pabaigoje žiūrovai bus kviečiami į premjerinį lėlių spektaklį „Namai“ (rež. Aušra Bakanaitė). Visai šeimai skirtame spektaklyje paprastai ir įtaigiai atsiskleidžia, kaip pamažu vystosi dviejų žmonių draugystė, išauga į meilę, į bendrą gyvenimą kartu, kuriame yra ir juoko, ir rūpesčio.

Mažiesiems žiūrovams stengiamasi parodyti, kad už visų tų menkų tėvų nesutarimų vis tiek slypi didelė ir stipri meilė. Svarbu akcentuoti, kad spektaklis „Namai“ įtrauktas į Kultūros paso programą. Mokiniai turės galimybę ne tik pažiūrėti spektaklį, bet ir sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bei pokalbyje po spektaklio.

Mažiesiems žiūrovams stengiamasi parodyti, kad už visų tų menkų tėvų nesutarimų vis tiek slypi didelė ir stipri meilė.

Antroji premjera numatoma lapkritį – žiūrovams bus pristatytas lėlių ir judesio spektaklis suaugusiesiems „Meistras“ (pagal M. Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“, rež. Gintarė Radvilavičiūtė), o visai netrukus po šios premjeros, gruodžio mėnesį, duris tradiciškai atvers „Kalėdų Senelio namelis“.

2020-ųjų metų kovo pabaigoje vyks paskutinė šio sezono premjera – Klaipėdos miesto gyventojai ir miesto svečiai bus kviečiami pamatyti lėlių spektaklį „Didysis sprogimas“ (rež. Zvi Sachar).

Šis spektaklis – tai Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija. Šiuo metu vyksta pirmasis spektaklio etaptas – paruošiamieji darbai ir repeticijos, tačiau jau lapkričio mėnesį šio spektaklio repeticijos bus pristatomos „Print Screen“ festivalyje Jeruzalėje.

Klaipėdos lėlių teatras ir toliau aktyviai dalyvaus tarptautiniuose renginiuose: rugpjūčio pabaigoje Klaipėdos lėlių teatras Balstogės lėlių teatre (Lenkija) rodė lėlių spektaklį suaugusiesiems „Malina“ ir lėlių spektaklį visai šeimai „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“. Kitos teatro gastrolės numatomos lapkritį – teatras pakviestas į tarptautinį lėlių teatro festivalį, vyksiantį Torūnėje, Lenkijoje.

Spalį finišo tiesąją pasieks tarptautinis edukacinis projektas „Off-book“: Klaipėdos lėlių teatras kartu su projekto rengėjais iš Klaipėdos universiteto, projekto partneriais Klaipėdos miesto mokyklomis bei teatralais iš Italijos ir Rumunijos šio tarptautinio teatro edukacijos projekto metu rengė šiuolaikišką edukacinę programą su vaizdo medžiaga, kurią vaikų ugdymui galėtų naudoti visos švietimo įstaigos.

Aktyviai lankęsi Klaipėdos mokyklose, bendradarbiavę su mokytojais, praktiniuose užsiėmimuose įgyvendinę ankstesniais projekto etapais atrinktus teatrinio ugdymo metodus bei filmavę visus užsiėmimus, projekto dalyviai paruošė vaizdo įrašą ir metodinį leidinį. Ši mokomoji medžiaga padės sukurtas ir aprašytas projekto veiklas praktiškai įgyvendinti mokyklose.

Pokyčiai dažnai būna nelengvi, tačiau beveik visada – atnešantys naujas galimybes, skatinantys ieškoti naujų sprendimų, prisitaikymų, plečiantys veiklos lauką. Edukacinio centro atidarymas – sena svajonė, tačiau ir nemenkas iššūkis. Vis dėlto belieka tikėtis, kad pamažu ir jame šen bei ten atsiras kubai, mediniai arkliukai, tuščios patalpos prisipildys veiklomis, istorijomis, nuotykiais, pamažu senasis namelis vėl taps jaukiais namais.

Naujas Klaipėdos lėlių teatro sezonas – jau greitai: pirmasis sezono savaitgalis skiriamas teatro mažiausiesiems gerbėjams, kūdikiams. Iki pasimatymo rugsėjo 21 d. 11 ir 12 val. lėlių spektaklyje „Sapnų pasakėlė – diena / naktis“!

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra