Mažosios Lietuvos muziejaus kiemeliuose tradicinėje Mažųjų Velykėlių šventėje buvo ką veikti įvairaus amžiaus vaikams.
Be tradicinių margučių ridenimo varžybų, mažieji miestelėnai buvo užimti įvairiausiomis veiklomis.Vieni vaikai piešė, kiti gamino barškučius ir švilpukus ir ypač vaikų pamėgtus suktukus. Mergaitės gamino lėles ir kiškiukus.
Buvo tokių, kurie pirmą kartą pamatė gyvą gaidį ar triušį. Čia susirinkę ir maži, ir dideli entuziastingai dalyvavo rungtyse, estafetėse, o patys aktyviausi buvo apdovanojami velykinio zuikio skanėstais.
Sūpynės – dar viena tradicinė šventės pramoga – kuo stipriau ir aukščiau supsimės, tuo sveikesni ir laimingesni visus metus būsime. Šventės metu šurmuliuosiančiame jomarkėlyje amatininkai demonstravo tradicinius amatus – kalvystės, medžiaginių lėlių siuvimą, smulkių instrumentų gaminimą, tekstilinių zuikučių rišimą.
Šventės dalyviai buvo vaišinami tradicine kanapių duona. Pavasarišką nuotaiką skleidė Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos folkloro ansamblis „Smeltužė“, Klaipėdos Sendvario progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Pupos“, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro etnomuzikavimo studija, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro kolektyvai „Kuršiukai“, „Alkiukai“, „Vorusnėlė“.
Velykų laikotarpis baigiasi Atvelykio švente, prabėgus savaitei po šv. Velykų. Atvelykis – šventė vaikams, kuomet šeimininkės iš naujo virdavo kiaušinius, juos margino ir skirdavo vaikų velykiniams žaidimams, dovanojimui. Kaip ir per Velykas šią dieną netrūkdavo pramogų su margučiais, jų ridenimo varžybų.
Naujausi komentarai