Baltijos jūroje vėl įsisiūbuoja „menkių karas“

Vis labiau kyla nepasitenkinimas dėl besitęsiančio draudimo Baltijos jūros rytinėje dalyje gaudyti menkes.

Pretenzijos komisarui iš Lietuvos

Baltijos jūros žvejai ima vis labiau reikšti nepasitenkinimą dėl menkių žvejybos draudimų.

Praėjusią savaitę susiorganizavę žvejai mėgėjai blokavo įvažiavimus į Lenkijos miestus Lebą ir Ustką prie Bal-tijos jūros. Šiuose miestuose yra pagrindiniai Lenkijos žvejybos uostai.

Kelių blokavimo akcijos vyksta tarsi ir legaliai. Vietinė Lenkijos valdžia leido tai daryti. Buvo iškelta sąlyga, kad kelių blokuotojai kas penkias minutes praleis susikaupusį transportą.

Lenkijos policija buvo įpareigota ieškoti, kaip aplenkti blokuotus kelius.

Lenkijoje yra supratimas, kad dėl prastos menkių būklės Baltijos jūroje kalta ne vietinė valdžia, o ES instituci-jos. Dėl menkių draudimų Lenkijos žvejai nuolat reiškia pretenzijas Europos komisaro iš Lietuvos Virginijaus Sinkevičiaus būstinėje, nes jis yra atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę.

Protestuotojai – 100 laivų savininkai

Kelių blokavimas Lenkijoje prasidėjo po to, kai žvejai mėgėjai iš Jūrų ekonomikos ir vidaus vandenų ministerijos išgirdo žinią, kad menkių žvejybos draudimas Baltijoje ir toliau bus tęsiamas.

Menkių žvejybos draudimas rytinės Baltijos regione vyksta jau nuo 2019 metų. Dėl šio draudimo Lenkijos žvejai mėgėjai reikalavo mokėti kompensacijas už verslo praradimą, tačiau jų taip ir nesulaukė. Tada ir buvo įkurtas protestų vykdymo centras. Jį įsteigė maždaug 100 Lenkijos žvejų mėgėjų laivų savininkai.

Tas pats komitetas protestus rengė ir 2020-aisiais. Tuomet Lenkijos jūrų ekonomikos ir vidaus vandenų ministerija su žvejais sudarė susitarimą, pagal kurį sutiko įvykdyti dalį jų reikalavimų. Tačiau vėliau buvo pranešta, kad dėl pan-demijos žvejų mėgėjų reikalavimų neįmanoma įvykdyti.

Aktualu ir lietuviams

Dėl mėgėjiškos menkių žvejybos ir ekskursijų žvejoti menkių į Baltijos jūrą panaši padėtis yra ir Lietuvoje.

Ir verslinė, ir mėgėjiška menkių žvejyba buvo ribojama jau 2019 metais, o visiškai ji uždrausta 2020 ir 2021 metais.

Drastiškas sprendimas priimtas todėl, kad menkių ištekliai rytinėje Baltijos jūros dalyje smarkiai sumenko. Neaišku, kada vėl žvejai galės gaudyti menkes.

Ar bus galima žvejoti 2022 metais kol kas išvadų nėra. Jas turi pateikti kasmet šių ir kitų Baltijos jūros išteklių tyrimus atliekantys mokslininkai.

2020 metais buvo pasigirdę neoficialių aiškinimų, kad mažiausiai penkerių metų menkių žvejybos draudimas padėtų atkurti sunykusius jų išteklius.

Lietuvos žvejai mėgėjai tarpusavyje taip pat analizavo protestų idėjas, tačiau nuo jų vykdymo susilaikė, nes išgirdo aiškinimą, kad už sutrikdytą uosto ar kitų juridinių asmenų veiklą gali būti pateikti ieškiniai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Optimistas

Optimistas portretas
Išgyvensim ir be tų menkių

Aš portretas
O rusai kai gaudė menkes taip ir gaudo ir ant ES draudimų bbd.

Tinklams - ne!

Tinklams - ne! portretas
NU JO, lenkai pamatė kelias menkes Baltijoje ir ėmė pininigines kasyti. Kainos kosminės. Vėl nori išluoti iš jūros visą žuvį, kad būtų kur veistis byčiokams.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių