Pereiti į pagrindinį turinį

Būstų nuomos kainos susvyravo

2009-03-24 09:00

Ilgą laiką kritusios nuomojamų būstų kainos, anot kai kurių nekilnojamojo turto specialistų, po truputį ėmė kilti. Dar didesnis kainų šuolis laukiamas, kai baigsis būstų šildymo sezonas.

Nuomos kainos dar kils

Nors atrodo, jog nuomojamų butų pasiūla vis dar gerokai didesnė nei paklausa, kai kurie ekspertai jau įžvelgia kainų augimo tendenciją. Tačiau nuomos įkainių didėjimas, anot jų, laikinas reiškinys.

"Pastebėjome, kad nuomojami būstai pastaruoju metu pabrango 100–150 litų. Dažniausiai tai ganėtinai geri butai – tvarkingi, suremontuoti, su baldais ir buitine technika. Tačiau birželį kainos vėl šiek tiek sumažės, nes išvyks nemažai studentų, kurie užima tikrai didelę nuomininkų dalį rinkoje", – patikino bendrovės "Ober-Haus" Vakarų Lietuvos regiono vadovas Linas Juozaitis.

Jo teigimu, kainos ėmė kilti dėl to, kad atsirado nemažai potencialių būstų pirkėjų, kurie nutarė turto dar nepirkti, bet kurį laiką gyventi nuomojamame būste.

"Atsirado nemažai žmonių, kurie gauna pakankamas pajamas bei yra pasiruošę investuoti į nekilnojamąjį turtą, tačiau kažko dar laukia. Manyčiau, daugelis jų tikisi, kad parduodami butai dar labiau atpigs", – įsitikinęs L.Juozaitis.

Pasak jo, nuomos kainos trumpam dar labiau pakilti turėtų jau netrukus – balandžio–gegužės mėnesiais, kai pasibaigs šildymo sezonas. Teigiama, kad nemažai būstų savininkų kainas buvo pamažinę būtent dėl gerokai išaugusių išlaidų už būsto apšildymą. Vėliau, anot L.Juozaičio, kainos turėtų stabilizuotis, o vėl pradėti kilti liepą – kai į uostamiestį suvažiuos nauji studentai ir ims ieškoti kur apsistoti.

Prabangūs būstai nepinga

L.Juozaitis tvirtino, kad tie būstai, kurių nuoma dar prieš mėnesį siekė 500–600 litų, dabar jau kainuoja apie 700–800litų.

Rinkoje, anot jo, gausu ir pigesnių būstų, kurių mėnesinė nuomos kaina svyruoja nuo 400 iki 600 litų, tačiau dažniausiai tokie būstai yra arba be baldų, arba be remonto.

"Išsinuomoti pigesnį būstą įmanoma, tačiau dažniausiai juose sąlygos gyvenimui nėra itin geros, t. y. be didelio komforto", – teigė L.Juozaitis.

Pašnekovas pabrėžė, kad pastaruoju metu šiek tiek atpigo tik prabangių būstų nuoma. Butai, kurių nuoma iki šiol kainavo 1,5–2 tūkst. litų, dabar kainuoja 2–3 šimtais litų pigiau.

"Tokių būstų savininkai atpiginti nuomos nėra linkę, nes dažniausiai į juos yra investuota daug pinigų, todėl išnuomoti bet kam ir už bet kiek savininkas nenori. Jeigu niekas nesinuomoja, nuomotojai tokius butus laiko tuščius, nes dažniausiai jie yra naujos statybos daugiabučiuose, todėl jų išlaikymas nėra brangus", – komentavo specialistas.

Mokestį moka savininkas

Tačiau kiti nekilnojamojo turto ekspertai tvirtino, kad esant tokiai didelei konkurencijai rinkoje neįtikėtina, kad nuomojamų butų kainos imtų kilti. Priešingai, tvirtinama, kad kainos šiuo metu nei kyla į viršų, nei krinta – jos yra stabilios: "Kainos nekinta, tačiau jos jau pakankamai mažos. Abejoju, kad artimiausiu metu jos galėtų kilti. Mūsų knyga pilna įrašų su siūlomais nuomotis butais. Dažnas klientas, kuris nori išsinuomoti būstą, teigia, kad nuomotis jį už 400 litų yra per brangu, nes laikraščiai ar internetiniai tinklalapiai pilni skelbimų su siūlomais pigesniais variantais", – pasakojo nekilnojamojo turto agentūros "Aidila" vadybininkas Remigijus Zubrickas.

Pasak jo, šiuo metu agentūroje yra mažiausiai 6–7 laisvi vieno kambario butai, kurie yra ne tik suremontuoti, bet ir su baldais bei buitine technika. Tokių būtų mėnesinė nuomos kaina siekia 400 litų. Be to, anot R.Zubricko, nuo šios kainos dažnai dar įmanoma ir šiek tiek nusiderėti.

Pašnekovas pridūrė, kad dėl per didelės konkurencijos vienkartinį mokestį jau pradedama imti ne iš to kliento, kuris nori išsinuomoti, bet iš to, kuris nuomoja būstą.

"Žinoma, nuomojamų butų savininkai tuo nėra patenkinti, bet ką jiems daryti, kai rinkoje tokia pasiūla tuščių butų, o nuomininkų labai mažai. Be to, potencialus nuomininkas dabar nėra suinteresuotas mokėti už pasiūlymus agentūrai, nes būstą susirasti nėra sunku", – komentavo R.Zubrickas.

Anot jo, taip ir turėtų būti visada, nes daugelyje šalių vienkartinį mokestį nekilnojamojo turto agentūroms moka tas, kuris suinteresuotas parduoti ar išnuomoti turimą nekilnojamąjį turtą, o ne pirkėjas ar nuomininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra