Pereiti į pagrindinį turinį

Danguje – keistų šviesų virtinė

2024-10-17 12:11

Paryčiais, dar nepatekėjus saulei, daugybėje Lietuvos vietų stebėtas keistas reiškinys – šviečiančių ir greitai dangumi judančių objektų virtinė.

Užfiksavo: V. Jusys nufotografavo palydovų virtinę, kurių skrydį dangumi stebėjo įvairiausių Lietuvos vietų gyventojai. Užfiksavo: V. Jusys nufotografavo palydovų virtinę, kurių skrydį dangumi stebėjo įvairiausių Lietuvos vietų gyventojai.

Išvydo šviesų traukinį

„Kas čia skrenda? Greitis gana didelis ir tvarkingai išsirikiavę, mirksi. Ventės rage mačiau 6 val. 30 min.“, – stebėjosi Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys.

Ornitologas prisipažino, kad ankstyvą rytą fotoaparatu dairėsi kometos, kurios negalėjo išvysti prieš dieną, nes pamario dangų buvo nukloję debesys.

„Ką aš žinau, ateiviai gal?“ – juokavo V. Jusys.

Jis stebėjosi, kad tą patį vaizdą danguje matė daugybė žmonių.

„Kaip ir aš, kai kas Molėtuose tai stebėjo 6 val. 30 min. Aš tinklus tokiu metu keliu. Žiūriu, traukinys dangumi važiuoja. Galvoju, kas čia per ateiviai? Greitis tai tikrai buvo didelis. Vos prieš minutę vienoje pusėje mačiau, už minutės jau horizonte jie buvo. Link Molėtų ir Anykščių nuskrido“, – pasakojo ornitologas.

V. Jusys paskaitinėjo internete ir pasiliko prie nuomonės, kad jam pavyko pamatyti „Starlink“ palydovus.

„Nuo gegužės mėnesio jau mato tą gyvatę. Jie kaip šviečiantys taškeliai, bet tarp jų yra tarpelių“, – stebėjosi vyras.

Vytautas Jusys / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Matė visa Lietuva

Feisbuko paskyros „Orų entuziastai“ gerbėjai taip pat tvirtino, kad trečiadienio rytą lietuviai galėjo stebėti Elono Musko „Starlink“ sparčiojo interneto palydovų virtinę.

Šviečiančius palydovus liudininkai tikino matę ties Raseiniais, jie stebėti Panevėžio rajone.

„Panevėžio rajonas. Vyras ką tik išvertė iš lovos ir liepė lėkti žiūrėti“, – prisipažino viena moteris.

Galvoju, kas čia per ateiviai?

Gyventojai palydovus stebėjo Kelmės rajone. Jie buvo matomi ir netoli Jurbarko. Įdomu tai, kad ties Anykščiais palydovus žmonės stebėjo tuo pačiu metu kaip ir kitose vietose.

Būta pranešimų, kad palydovai matyti Jonavos, Kauno, Vilniaus, Šiaulių rajonuose, Kaišiadoryse, Vilkaviškyje, Šilutėje, Šakių rajone, Gelgaudiškyje. Kretingiškiai taip pat praneša matę palydovų virtinę.

Lietuvos meteorologai viešai yra komentavę, kad iš pradžių, po starto, palydovai būna vienas šalia kito ir skrieja arčiau Žemės. Tik po kurio laiko tarpai tarp palydovų padidėja ir jie palengva nutolsta nuo mūsų planetos. Galop palydovai išsisklaido ir skrieja orbita.

„Starlink“ veikia Lietuvoje

Portalas „Wikipedia“ skelbia, kad palydovai skrenda 550 km aukštyje virš žemės. Palydovai skrieja šiek tiek aukščiau negu tarptautinė kosminė stotis, bet daug žemiau negu dauguma kitų palydovų.

Privačios JAV astronautikos bendrovė „SpaceX“ numačiusi sukurti 42 tūkst. palydovų tinklą. Kai kurie jų netgi yra šiek tiek ryškesni už Veneros planetą.

2024 m. balandį „Lietuvos geležinkeliai“ internetinį „Starlink“ ryšį pradėjo diegti savo traukiniuose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų