Pereiti į pagrindinį turinį

Daugiabučio renovacija – tik po mirties?

2018-04-11 02:00

Miesto centre, Jūros gatvėje, esančio daugiabučio namo gyventojai jau penkerius metus laukia renovacijos. Klaipėdiečiai skundžiasi, jog gyvena nežinioje – niekas nepaaiškina, kodėl stringa procesas, o kiek tęsis tokia situacija, neaišku. Dalis gyventojų baiminasi, kad renovacijos apskritai nesulauks.

Margutis: skirtingi Jūros gatvės 2-o daugiabučio namo balkonai ne tik nepuošia miesto centro, bet ir apskritai kelia pavojų ir siaubą. Margutis: skirtingi Jūros gatvės 2-o daugiabučio namo balkonai ne tik nepuošia miesto centro, bet ir apskritai kelia pavojų ir siaubą. Margutis: skirtingi Jūros gatvės 2-o daugiabučio namo balkonai ne tik nepuošia miesto centro, bet ir apskritai kelia pavojų ir siaubą.

Darbus žadėjo pavasarį

80-metė Donata Aželienė pasakojo, kad penkių aukštų daugiabučiame name Jūros gatvėje  įsikūrė prieš maždaug penkerius metus.

Anot moters, būtent prieš tiek laiko parengtas ir pastato modernizacijos investicinis planas.

Klaipėdietė pasakojo, kad gyventojai pritarė daugiabučio namo renovacijai. Iš pradžių buvo kilę problemų dėl banko paskolos gavimo, bet jos buvo išspręstos.

"Praėjusių metų pabaigoje konkurso būdu buvo išrinkta ir įmonė, kuri atliks renovaciją. Administratorius žadėjo, kad pavasarį startuos darbai. Planuota, kad truks apie metus. Tačiau kovas jau baigėsi, balandis greitai persiris į kitą pusę, o niekas nevyksta", – atkreipė dėmesį klaipėdietė.

D.Aželienė pasakojo, kad periodiškai susisiekia su namą administruojančia įmone "Vitės valdos" ir domisi, kokia padėtis dėl renovacijos.

"Būdavo, paskambindavau kartą per mėnesį. Vis klausdavau apie namo renovaciją. Juokaudavau, kad Naujųjų metų sutiktuvių proga šampano taurę kelsime. Praėjusių metų pabaigoje buvo išrinktas rangovas. Tada administratorius aiškino, kad prasidėjo teisminiai procesai. Kažkas užprotestavo. Pastarąjį kartą kovo viduryje teigė, jog renovacija stringa dėl biurokratinių kliūčių, tačiau nedetalizavo – kokių. Esame nežinioje", – guodėsi moteris.

Nori remontuoti, bet negali

Pasak D.Aželienės, namo gyventojams nebeaišku, kas vyksta, kokie trukdžiai.

"Penkerius metus laukiame renovacijos, ir nieko. Darbai neaišku, kodėl tempiami, kas čia trukdo? Nebežinome, ką daryti, kur kreiptis, kad procesas išjudėtų. Gal taip yra dėl paties administratoriaus neveiklumo?" – svarstė moteris.

Gyventoja tvirtino, kad sąskaitos už šildymą yra tikrai nemažos. Už trijų kambarių buto, kurio plotas 53 kv. m, apšildymą moteris moka apie 80 eurų.

"Suma dar nėra didelė. Galima kentėti. Be to, tiek čia tos žiemos tebuvo. Tačiau norisi gyventi gražiai, tvarkingai, susitvarkyti savo būstą. Kol renovacija neatlikta, nieko negali daryti", – dėstė moteris.

Klaipėdietė pasakojo, kad norėtų įstiklinti balkoną, įsirengti dušo kabiną, nes jau darosi sudėtinga į vonią įlipti.

Išmirsime, kol pastatas bus sutvarkytas.

"Amžius ir sveikata nebe tie. Norisi susitvarkyti. Juk kiek čia beliko gyventi. O nieko negali daryti, kol nėra renovacijos. Susiremontuosi, montuos vamzdžius ir išgriaus. Viskas nueis perniek, o metai bėga. Mano amžius – ne jaunystė. Bijau, kad ir nesulauksiu tos renovacijos. Išmirsime, kol pastatas bus sutvarkytas. Pensininkų mūsų name daug gyvena", – teigė moteris.

Gyventojai patiria nuostolių

D.Aželienė atkreipė dėmesį, kad daugiabutis namas yra miesto centre.

Pro pastatą nuolat važiuoja turistų autobusai, vaizdas – tikrai prastas.

"Miesto centras, o namas – lyg čigonų taboras. Balkonai skirtingi, vieni įstiklinti, kiti ne, treti šiferiu apklijuoti. Fasadui ir reikia remonto. Tikrai negražiai atrodo", – įvertino moteris.

Renovacijos laukiantys namo gyventojai patiria ir nuostolių. Pasak D.Aželienės, nuo rudens jie moka už projekto administravimą.

"Suma nėra didelė. Aš moku apie septynis eurus, bet vis tiek nuostolis. Mokesčius mokame, o niekas nevyksta. Ne tik aš laukiu renovacijos pradžios, bet ir kaimynai. Juk visi pasikalbame", – tvirtino moteris.

Problema vijo problemą

Įmonės "Vitės valdos" direktoriui Vaidui Barakauskui Jūros gatvės 2-o daugiabučio namo situacija žinoma.

Vadovo teigimu, pastato ėjimo renovacijos link istorija ilga.

Pasak V.Barakausko, iš pradžių iš gyventojų buvo atėjusi iniciatyva statyti šeštą namo aukštą, o už tai gautas lėšas panaudoti pastatui atnaujinti.

"Iš pažiūros planai atrodė utopiniai, bet viskas galėjo būti įgyvendinta. Tik dauguma būsto savininkų tokiai idėjai nepritarė, nes sprendiniai gana brangūs. Pastačius šeštą namo aukštą, būtų reikėję įrengti liftą. Tad vizija numirė", – pasakojo vadovas.

V.Barakauskas pasakojo, kad rūpesčių kilo ir dėl banko paskolos gavimo.

Namo gyventojų skolos viršijo reikalavimus. Tad bankas atsisakė finansuoti darbus. Reikėjo laukti, kol skolos sumažės.

Vadovo teigimu, teko keisti ir investicinį planą, nes pasikeitė darbų, medžiagų kainos.

"Tada pakeitimams turėjo pritarti 60 proc. būstų savininkų. Niekaip nebuvo galima gauti tiek balsų. Gyventojai buvo susiskaldę į stovyklas. Vargome. Tada Vyriausybė pakeitė tvarką, kad užtenka, jog investicinio plano pakeitimams pritartų 55 proc. butų savininkų. Tiek surinkome", – prisiminė direktorius.

Namas – lyg užkeiktas

Pasak V.Barakausko, konkurso būdu buvo išrinktas rangovas, tačiau gyventojai šio atsisakė.

"Vyko susirinkimas. Jie atsisakė patvirtinti išrinktą įmonę darbams atlikti, nenorėjo, kad pasirašytume sutartį, nes ši neturėjo praktikos. Konkursą laimėjusi bendrovė nebuvo renovavusi nė vieno namo. Rangovas dėl gyventojų sprendimo kreipėsi į teismą", – pasakojo vadovas.

Direktoriaus teigimu, teisminiai procesai jau baigti. Su rangovu pasirašyta taikos sutartis.

Ji išsiųsta Būsto energijos taupymo agentūrai, kad ši patvirtintų išrinktą įmonę darbams atlikti, ir laukiama atsakymo.

"Kai namas įklimpsta, tai įklimpsta. Pasipila aibė visokių problemų. Buvo rūpesčių ir dėl skolininkų, ir dėl paskolos, ir dėl investicinio plano pakeitimų patvirtinimo, ir dėl rangų. Tad šis projektas buvo šiek tiek užšaldytas", – pasakojo vadovas.

V.Barakausko teigimu, tokių namų administruojamoje teritorijoje nėra daug. Tik vienas kitas.

"Šis namas yra miesto centre. Norisi sutvarkyti pastatą, kad būtų tvarkingas, taupus, tačiau šis – lyg būtų užkeiktas", – pastebėjo vadovas.

Pasak direktoriaus, namas yra dar gana tvarkingas.

Buvo keista dalis pastato vamzdynų, remontuotas stogas, tačiau renovacija vis tiek reikalinga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų