Pasak Klaipėdos policijos komisariato viršininkės Rasos Bekėžienės, policija nuolat gauna pranešimų apie neadekvačiai besielgiančius, kartais savo elgesiu kaimynus trikdančius ar net smurtaujančius asmenis.
„Mes irgi stebime ir visuomenė mato, kad yra žmonių, kurie pastaruoju metu galbūt neadekvačiai elgiasi, turi kažkokių psichikos sutrikimų, bet jie nediagnozuoti, gal trumpalaikiai. Visokių situacijų yra. Mums rūpėjo susitarti, ką kiekvienas turime padaryti, kad darbas būtų efektyvus ir veiksmingas. Susitarėme dėl tam tikrų veiksmų, nusistatėme algoritmą, kad dirbsime bendrai, jeigu tokie atvejai yra išskirtiniai, ne pavieniai, o sisteminiai, kai matome, kad reikia įsikišimo ir kitų institucijų, tiek savivaldos, tiek medicinos darbuotojų. Tad numatėme dirbti kartu ir ieškoti sprendimų, kad būtų pagalba ir tam žmogui, ir artimiesiems, ir aplinkiniams“, – teigė pašnekovė.
Anot jos, po šio susitikimo atsakingos institucijos problemas spręs kartu.
„Apsikeitėme informacija, kur galėtume pasistiprinti, pasiūlėme tam tikrų sprendimo būdų“, – trumpai paaiškino R. Bekėžienė.
Tikimasi, kad netolimoje ateityje klaipėdiečiai, turintys neadekvačiai besielgiančius kaimynus, galės jaustis saugiau.
„Manau, kad proveržis bus todėl, kad mes jau sužinojome tam tikrus būdus ir kelius, kaip galima šituo atveju veikti greičiau ir efektyviau“, – sakė pašnekovė.
Pareigūnai pridūrė, kad buvo svarstoma, kaip pagal galiojančius teisės aktus būtų galima greičiau suteikti medicininę ar socialinę pagalbą net ir jos atsisakantiems asmenims, taip pat svarstyta apie tai, kad reikėtų susitarti dėl bendro reagavimo į tokio pobūdžio situacijas algoritmo, ypač tais atvejais, kai galimi sprendimai peržengia teisės aktais apibrėžtas policijos funkcijų ribas.
Panašaus pobūdžio susitikimus ketinama rengti ir ateityje.
Naujausi komentarai