Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl streiko alaus daryklose – teismų maratonas

2011-07-23 03:21
Dėl streiko alaus daryklose – teismų maratonas
Dėl streiko alaus daryklose – teismų maratonas / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Streiką „Švyturio“ ir „Utenos“ alaus gamykloje norintiems surengti darbininkams teismas vėl uždraudė tai daryti.

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį išnagrinėjo bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ prašymą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė streikuoti gamybiniame padalinyje tol, kol bus išnagrinėta byla dėl streiko teisėtumo.

Darbuotojų profesinės sąjungos įmonės administraciją apie streiką informavo dar birželio pradžioje. Sulaukusi tokios žinios administracija kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės teismą prašydama, jog streikas būtų pripažintas neteisėtu.

Teismas priėmė nagrinėti bylą ir pritaikę laikinąsias apsaugos priemones – darbininkams uždraudė 30 dienų streikuoti.

Tokį sprendimą profsąjunga apskundė aukštesnės instancijos teismui ir jis buvo panaikintas. Klaipėdos miesto apylinkės teismas taip pat konstatavo, jog streikas yra teisėtas ir gali įvykti.

Tačiau tuomet į aukštesnės instancijos teismą kreipėsi ir bendrovė „Švyturys-Utenos alus“. Klaipėdos apygardos teismas penktadienį nusprendė, jog streikas negali įvykti tol, kol teisme nebus išnagrinėta byla dėl jo teisėtumo. Esą jei dabar vyktų streikas, o vėliau teismas pripažintų, kad jis buvo neteisėtas, teismo sprendimo nebebūtų galima įvykdyti.

„Manau, kad byla yra tiesiog vilkinama, kad mūsų streikas vyktų žiemą, o ne vasarą, kai yra gerokai didesni alaus pardavimai, todėl bendrovei gresia didesni nuostoliai“, - svarstė daliai alaus daryklos darbininkų atstovaujančios Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

Ji teigė, jog darbininkus atstovaujančios profesinės sąjungos kreipsis į Tarptautinę darbo organizaciją, Europos Ekonominių Socialinių reikalų komitetą, Lietuvos Prezidentę, Tarptautinę maisto pramonės ir giminingų šakų profesinę sąjungą dėl žmogaus teisių pažeidimų ir  teisės streikuoti Lietuvoje suvaržymo.

Darbininkai streikuoti siekia, nes įmonės administracija esą pažeidė kolektyvinę sutartį, nes nesutinka 12,4 proc. pakelti atlyginimų. Administracija atkerta, jog kolektyvinė sutartis nepažeista, darbininkų atlyginimai ir taip yra 55 proc. didesni už rinkos vidurkį, todėl darbuotojų norai neatitinka realybės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų