Pereiti į pagrindinį turinį

Dėstytojai ruošiasi palikti auditorijas

2008-11-12 09:00
Dėstytojai ruošiasi palikti auditorijas
Dėstytojai ruošiasi palikti auditorijas / Vytauto Liaudanskio nuotr. Neprognozuoja: visuotinio neterminuoto streiko data bus nustatyta tik surinkus reikiamą parašų kiekį iš visų aukštųjų mokyklų, kada tai gali įvykti Asta Lapinskienė teigė nežinanti.

Aukštųjų mokyklų profsąjungos, dar negavusios Vyriausybės atsako į įspėjamąjį protestą, pradeda ruoštis neterminuotam streikui. Pranešama, jog šįkart streikas tęsis iki Vyriausybė imsis konkrečių veiksmų.

Lietuvos aukštosiose mokyklose jau pradėtos dėstytojų apklausos siekiant išsiaiškinti jų pritarimą organizuojamam streikui.

Kaip teigė Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) pirmininkė ir Klaipėdos universiteto (KU) darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Asta Lapinskienė, šiuo metu iš KU darbuotojų surinkta tik penktadalis reikalingų parašų. Norint organizuoti streiką reikia daugiau nei 50 proc. visų darbuotojų pritarimo.
"Tai didžiulis darbas. Tenka dėstytojams aiškinti apie esamą padėtį, organizuoti katedrose susirinkimus, o paskaitos visiems  – skirtingu laiku. todėl surinkti draugėn labai sunku", – aiškino A.Lapinskienė.

Neterminuotą streiką organizuojančios KU profsąjungos atstovė negalėjo tiksliai nurodyti, kada dėstytojai pradės streikuoti ir paliks savo auditorijas. Tačiau pirmininkė tikino, kad prasidėjus streikui dėstytojai į darbą sugrįš ir paskaitos vėl prasidės tik Vyriausybei sureagavus į jų pagalbos šauksmą.

"Visuomet yra derybų galimybė. Tačiau dar negavome atsako ir į įspėjamąjį streiką. Jei jokios reakcijos nebus ir po antrojo streiko, reikės kažką daryti", – sakė A.Lapinskienė.
Streikui pasibaigus bus derimasi ir su KU administracija dėl algų išmokėjimo dėstytojams už streiko laikotarpį.

"Įspėjamojo streiko metu mes nepadarėme žalos ir darbdavys mokėjo visą atlyginimą. Dabar iš anksto negalime nieko komentuoti", – pasakojo profsąjungos pirmininkė.
Būsimojo streiko reikalavimai nepakito: bus siekiama, kad Vyriausybė kompensuotų rudens semestro metu prarastas lėšas dėl nesurinktų įmokų iš dalinai valstybės finansuojamų studentų bei vykdytų Konstitucinio Teismo sprendimą dėl lėšų skyrimo studijoms valstybės finansuojamose vietose.

Taip pat siekiama, kad nuo kitų metų būtų padidintas mokslo ir studijas aptarnaujančio personalo darbo užmokestis, o ši grupė būtų įtraukta į ilgalaikio darbuotojų atlyginimo kėlimo programą.

Reikalaujama grąžinti universitetams 41 mln. litų, nusavintų dėstytojų algoms didinti. Šie pinigai buvo skirti aukštųjų mokyklų bendrabučių renovacijai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra