Duris atveria pirmoji Lietuvoje žuvų auginimo „po stogu“ įmonė Pereiti į pagrindinį turinį

Duris atveria pirmoji Lietuvoje žuvų auginimo „po stogu“ įmonė

Duris atveria pirmoji Lietuvoje žuvų auginimo „po stogu“ įmonė
Duris atveria pirmoji Lietuvoje žuvų auginimo „po stogu“ įmonė / LRT stopkadras

Netrukus Klaipėdos rajone duris atvers žuvų auginimo uždarose akvakultūros sistemose bendrovė „Nortomas“. Tai pirmoji tokia įmonė Lietuvoje. Įmonę įkūrę verslininkai teigia, kad po gero dešimtmečio žuvis dažniausia bus auginama tik uždaruose baseinuose.

Kvietinių kaime iškilusi žuvų auginimo uždarose akvakultūros sistemose įmonė duris atvers tik po savaitės. Tačiau baseinai, kuriuose bus auginama žuvis, jau pildomi vandeniu. Juose numatyta pagal vieną moderniausių technologijų, auginti dviejų rūšių žuvis – upėtakius ir eršketus. Tačiau dėl didelės konkurencijos rinkoje, kol kas auginami bus tik eršketai. Pirmus metus iki 15-os tonų, vėliau – du kartus daugiau.

„Eršketai yra keleto rūšių. Uždarose akvakultūros sistemose  auginsim sterletą, t.y. mažesnius eršketus, jie iki 3–5 kg išauga. Ir auginsim tą vadinamą „siotrą“,  visam pasauly tokiu pavadinimu gerai žinomą. Tai yra, kada žuvis auginsim iki 20–40 kg svorio. Ikrų iš tokios žuvies galima išgauti 10–15 proc. nuo jo svorio“, – sako bendrovės „Nortomas“ direktorius Tomas Legačinskas.

Užauginta žuvis keliaus į Latviją, kur bus perdirbama. Juoduosius eršketų ikrus daugiausia įmonė eksportuoja į Rusiją, taip pat Jungtines Amerikos valstijas, Japoniją, Britaniją. Kilogramas juodųjų eršketų ikrų rinkoje kainuoja apie tūkstantį eurų. Klaipėdos rajone įmonę įkūrę verslininkai ateityje patys žada ne tik prekiauti juodaisiais ikrais, bet perdirbti užaugintą žuvį bei didinti pajėgumus.

„Situacija pasaulyje yra tokia, kad didžioji dalis žuvies yra pagaunama mūsų vandenyse, jūrose, bet per 10 metų situacija kardinaliai pasikeis. Todėl kiekvienas verslininkas, kuris nori uždirbti gerus pinigus, įsitvirtinti rinkoje, turi būti pirmas. Tad štai mes ir einam tuo keliu“, – sakė T. Legačinskas.

Projekto vertė – beveik milijonas eurų, iš jų 60 procentų – Europos Sąjungos parama. Skaičiuojama, kad investicijos atsipirks per trejus – penkerius metus. Tokią įmone jau planuojama statyti ir Kupiškyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra