Klaipėdos miesto ir rajono Bendruomenių sveikatos tarybos į bendrą posėdį trečiadienį rinkosi Gargžduose. Pagrindinė jo tema buvo nemalonūs kvapai, kuriais skundžiasi gyventojai.
"Pastaruoju metu viešoje erdvėje pasirodo informacija apie naujus juridinius asmenis, kurie teršia orą. Žmonės jautrūs kvapams. Tai subjektyvus dalykas. Žmogui gali smirdėti, bet kvapas gali nepažeisti nustatytų normų. Norime išsiaiškinti, ar tikrai atsirado naujų teršėjų", – teigė Klaipėdos miesto Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkas, miesto tarybos narys Artūras Razbadauskas.
Posėdžio metu Visuomenės sveikatos centro darbuotojai pateikė duomenis, kiek pažeidimų nustatyta, kokios prevencinės priemonės atliekamos.
Atkreiptas dėmesys, kad dauguma pažeidėjų yra Klaipėdos rajono teritorijoje, Dumpiuose, Ketvergiuose. O šie kvapai pasiekia pietinę uostamiesčio dalį.
Per posėdį tarybų nariai sutarė, kad šiuo metu į kvapus reaguojama tik gavus gyventojo nusiskundimą. Tada sudaroma komisija, kuri važiuoja tirti.
"Tai labai didelis biurokratinis mechanizmas. Tarybos siūlo, kad nuolat būtų atliekamas kvapų monitoringas. Jos tam skirtų lėšų, kurias gauna iš teršėjų. Dabar galima įvairiai manipuliuoti. Ilgai užtrunkama, kol ištiriama. Per tiek laiko teršėjas gali ir technologijas pakeisti", – komentavo pirmininkas.
Pasak A.Razbadausko, Visuomenės sveikatos centro darbuotojai atvažiuotų kartą per savaitę ar mėnesį, priklausomai nuo finansavimo, ir tirtų kvapus probleminėje vietoje, nelaukdami skundo.
"Kvapai – vienas jautriausių dalykų. Kartais jie ir neviršija normos, bet veikia žmogaus psichinę sveikatą. Ištyrus žmonės bent sužinotų, kad nėra taršos, o dabar jiems atrodo, kad yra nuodijami", – tvirtino pirmininkas.
Klaipėdos miesto Bendruomenių sveikatos taryba kvapų tyrimams lėšų buvo skyrusi ir prieš kelerius metus.
Naujausi komentarai