„Klaipėdoje“ jau ne kartą skelbta apie į butus besiveržiančius apgavikus, kai patiklūs, dažniausiai garbaus amžiaus žmonės įsileidę į namus svečią netenka pinigų. Juos pavagia socialinėmis darbuotojomis, gydytojais, teisininkais, pareigūnais ar kitų įstaigų bei tarnybų atstovais prisistatantys asmenys.
O Brožynų gatvėje gyvenantis žmogus įspėjo kaimynus apie neva gintarų supirkėjus, besibeldžiančius į buto duris.
„Brožynų g. 11 name pradėjo po butus vaikščioti „gintaro supirkėjai“. Vienas vyriškis vaikšto, dalina lankstinukus, apžiūri butus. Pasakius, kad lankstinukus galima mesti į pašto dėžutę ir kad bus kviečiama policija, deda į kojas“, – parašė gyventojas.
Po tokios žinios pasipylė klaipėdiečių komentarai.
„Ir Laukininkuose jie vaikšto“, – tikino moteris.
„Ir I. Simonaitytės g. buvo“, – antrino kita.
„Ir Mogiliovo g. vaikšto“, – tvirtino dar viena klaipėdietė.
„Buvo ir Brožynų g. 7, bet, kai aš atidariau duris, jis kalbėjo su manimi nusisukęs“, – pasakojo dar kita moteris.
„Po visą Klaipėdą vaikštinėja. Tik dabar sukinėjosi pietinėje dalyje. Kam išvis daryti duris nelauktiems svečiams? Kas norės ko nors iš jūsų, pasiskambins arba praneš prieš ateinant. O tie, kas neturi jūsų telefono, jiems ir nereikia darinėti durų“, – išeitį siūlė vyriškis.
Kita dalis žmonių teiravosi, kaip šie neva apsimetėliai apskritai patenka į laiptinę, jeigu yra durų kodas arba telefonspynė?
„Skambina į bet kurį butą arba palaukia, kol kas nors įeis. Šito aš nežinau“, – spėliojo moteris.
„Keista, kad nesuprantate, jog sukčiai sugalvoja begalę būdų, kad apgautų. Jiems nieko nereiškia įeiti pro duris“, – priminė kita klaipėdietė.
Pareigūnai primena, kad pajutus grėsmę dėl savo ar aplinkinių saugumo, pastebėjus asmenų ketinimus sukčiauti, reikėtų kreiptis į policiją arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
(be temos)
(be temos)
(be temos)