Pereiti į pagrindinį turinį

Į bažnyčią per Žolinę – su pomidorais

2013-08-15 02:31

Į uostamiesčio bažnyčias ketvirtadienį tikintieji kviečiami atsinešti žolynų, sodo gėrybių, kurios bus pašventintos.

Pivašiūnai rengiasi Žolinės atlaidams
Pivašiūnai rengiasi Žolinės atlaidams / Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.

Į uostamiesčio bažnyčias ketvirtadienį tikintieji kviečiami atsinešti žolynų, sodo gėrybių, kurios bus pašventintos.

Šis ritualas yra skirtas paminėti Žolinę arba Švč. Mergelės Marijos į dangų ėmimo dieną, kuri kasmet būna rugpjūčio 15-ąją. Lietuvoje tai – valstybinė šventė.

„Jos esmė – įsigilinti ir suprasti, kad mūsų gyvenimo prasmė, tikslo viršūnė yra pasiekti dangų, būti su Dievu. Mes tikime, kad Mergelė Marija dėl savo gyvenimo nuopelnų, savo šventumo yra pas Dievą. Ji pasiekė savo gyvenimo tikslą ir mes, tikintieji, tai minime ir švenčiame“, - aiškino Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas Vilius Viktoravičius.

Pasakojama, kad Jėzaus apaštalai budėjo prie Mergelės Marijos kapo ir išvydo, kaip Viešpats paėmė ją į Dangų. Atidarę Mergelės Marijos karstą apaštalai rado ne kūną, o gėles, sklido jų kvapas, todėl tą dieną imta vadinti ir Žoline.

Marijos ėmimo Dangun dogma oficialiai atsirado 1950 m., nors kad Marija su kūnu buvo paimta į dangų tikima nuo pirmųjų krikščionybės amžių.

„Minėdami šią dieną turime stengtis suprasti savo gyvenimo prasmę, švęsti būdami vienybėje su Dievu“, - teigė V. Viktoravičius.

Todėl ketvirtadienį uostamiesčio bažnyčiose šv. Mišios bus aukojamos sekmadienio tvarka – dažniau nei kasdien. Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje jos bus aukojamos 8, 9, 10, 12, 14 ir 18 val.

Per Žolinę bažnyčiose šventinami gėlynai, žolynai, sodo gėrybės. „Į bažnyčią galima atsinešti žolynus, javus, obuolius, kriaušes, pomidorus, agurkus. Viskas bus pašventinta. Taip savotiškai išreiškiama padėka Dievui, kad galime užsiauginti gėrybių, skinti savo darbo vaisius, džiaugtis, kad jų duoda žemė. Tai, ką ji davė, jau subrendo ir gali džiuginti kitus“, - kalbėjo klebonas.

Klebonas įsitikinęs, jog Žolinė miesto žmonės turėtų tapti itin reikšminga švente, nes miestiečiai yra atitolę nuo natūralumo, gyvena asfalto apsuptyje. „Jei neleidi savo protui ir sielai suvokti gyvenimo tikslo, prasmės, tai ir liksi skruzdėlyne ant asfalto. Todėl miesto žmogui ir reikia tokios šventės kaip Žolinė, kad jis turėtų laiko mąstymams, galėtų ramiai pajusti gyvenimo prasmę“, - teigė V.Viktoravičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra