Pereiti į pagrindinį turinį

Įspėja: ežerai tapo nesaugia čiuožykla

2021-12-08 13:22

Čiuožinėjantys ant ledo vaikai jau kelia nerimą ugniagesiams. Nepaisant to, kad nuo sausio iki kovo į lūžtantį ledą įkrito tik vienas skenduolis, atšalus orams, plonu ledu pasidengę vandens telkiniai ir vėl vilioja jaunuolius.

Pamatė: reido metu buvo pastebėti keli moksleiviai, čiuožinėjantys plonu ledu.

Tikrino gyventojus

Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais vyko prie užšalusių miesto vandens telkinių ir tikrino, ar uostamiesčio gyventojai laikosi saugumo.

Paaiškėjo, kad ant plono ledo drąsiausiai žengia vaikai ir žvejai.

"Prasidėjus šalčiams, pradeda formuotis pirmasis, pats pavojingiausias, apgaulingas ledas, kuris ypatingai vilioja vaikus, žvejus. Turbūt visi socialiniuose tinkluose jau matėme, kad žvejai susirašinėja tarpusavyje – "keturi centimetrai ant ežerėlių, jau galima eiti žvejoti". Tai iš tiesų labai neramina. Neramina ir prie mokyklų esantys ežerai. Kaip matėme, jie labai vilioja vaikus. Klausėme jų kodėl, jie tiesiog nori čiuožinėti", – teigė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Zubienė.

I.Zubienė miesto savivaldybės atstovams siūlė apsvarstyti galimybę įrengti čiuožyklą mokyklų teritorijose. Tada vaikai laisvalaikį leistų saugiau.

Ingrida Zubienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Reikia įvertinti riziką

Tuo tarpu ugniagesiai pastatytų įspėjamuosius ženklus prie ežerų.

Pasak vyriausiosios specialistės, ugniagesių komanda kasmet vyksta į įvairias mokyklas, veda klasės valandėles ir pristato vaikams saugaus elgesio ant vandens taisykles.

Ledą galima atskirti pagal spalvą: jeigu žydras, žalsvas – saugus, jeigu baltas, užneštas sniego – nesaugus.

Susitinka ir su žvejais, supažindina juos su savivaldybės patvirtintomis saugaus elgesio taisyklėmis.

Pasak specialistų, ledo saugumą įrodo paties ledo spalva.

"Specialistai teigia, kad saugus ledas susiformuoja maždaug po savaitės. Ledą galima atskirti pagal spalvą: jeigu žydras, žalsvas – saugus, jeigu baltas, užneštas sniego – nesaugus. Įspėjame, būkite saugūs, atidūs, būtinai vertinkite riziką", – tvirtino I.Zubienė.

Įspėjo nepaisančius taisyklių

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas tikino, kad ant ledo lipa ir vyresnieji.

"Problemos tokios, kad vaikai be suaugusiųjų priežiūros atsiduria ant ledo, ko neturėtų būti. Kaip supratome iš kai kurių mokyklų, jie pertraukų metu atbėga pačiuožinėti. Prie Žardės tvenkinio matėme, kad čiuožinėja ir vyresni nei 14 metų jaunuoliai. Pabendravome su jais, įspėjome, pasakėme, kad pasakytų ir draugams, kad taip negalima", – kalbėjo L.Lapinskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų