Iš istorinio pastato – į verslo centrą: Lietuvos paštas žada ir daugiau naujovių

Pirmadienį oficialiai atidarytas jau savaitę naujoje vietoje veikiantis Klaipėdos centrinis paštas. Miesto valdžios atstovams neparodžius iniciatyvos, paveldo vertybe laikomas Lietuvos pašto pastatas bus parduodamas aukciono būdu.

Dėl ekonominių sumetimų Klaipėdos centrinis paštas iš milžiniškų, kone avarinės būklės rūmų Liepų gatvėje iškeltas į savo dydžiu kur kas kuklesnes, nuomojamas patalpas Herkaus Manto gatvėje esančiame verslo centre.

Čia klientus aptarnauja dešimt darbuotojų.

Tiesa, kai kurias siuntas gyventojai vis dar nukreipiami atsiimti senajame pašto skyriuje Liepų gatvėje.

Tačiau po mėnesio jame nebevyks jokia su paštu susijusi veikla.

Teigiama, kad XIX amžiaus pabaigoje statytas buvusio padalinio pastatas – nepritaikytas modernioms pašto paslaugoms. Be to, iš 3 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpų tik pusė jų buvo realiai naudojama.

Esą šiuolaikinėms pašto paslaugoms teikti pakanka dar mažiau – apie 120 kvadratinių metrų.

Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas sakė, kad naujų, suremontuotų patalpų buvo dairomasi tik miesto centre, netoli buvusios vietos.

Naujajame pašto padalinyje įrengti šeši klientų aptarnavimo langeliai, speciali vieta internetinėje savitarnos sistemoje suformuotoms ir iš anksto apmokėtoms siuntoms palikti, suprojektuota laukimo salė.

Kiek pinigų valstybės valdoma bendrovė Lietuvos paštas sutaupys perkėlus centrinį paštą į mažesnes patalpas, bendrovės atstovai atsakyti negalėjo.

Šis atsinaujinimas skirtas visam miestui, tam, kad istorija, tas gražusis paveldas, rastų savo naują kelią ir toliau džiugintų Klaipėdą.

Kaip teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė, dabar šviesios ir patogios patalpos Herkaus Manto gatvėje pritaikytos tėvams su vežimėliais, senjorams, neįgaliesiems.

"Šis atsinaujinimas skirtas visam miestui, tam, kad istorija, tas gražusis paveldas, rastų savo naują kelią ir toliau džiugintų Klaipėdą, o paštas savo paslaugomis atitiktų ir atliepų visų klientų lūkesčius", – kalbėjo generalinė direktorė.

Pasak A.Sungailienės, valstybės saugomas pastatas bus parduodamas aukciono būdu.

Prieš priimdama tokį sprendimą bendrovė raštu kreipėsi į galbūt suinteresuotas institucijas, tačiau teigiamo atsakymo nesulaukė. Todėl tenka ieškoti naujo savininko.

"Priminsiu, kad šį pastatą, kaip paveldo objektą, mes išties siūlėme. Išsiuntėme raštus Klaipėdos savivaldybės, Kultūros paveldo departamento, Kultūros ministerijos atstovams. Pirmiausia kreipėmės į juos, tačiau suinteresuotųjų neatsirado", – aiškino generalinė direktorė.

Anot Klaipėdos vicemero Arūno Barbšio, savivaldos funkcijoms vykdyti pastatas miestui yra nereikalingas.

Viliamasi, artimiausiu metu pavyks rasti šeimininką, kuris turės finansinių galimybių pasirūpinti griūvančia vertybe.

Esą tai unikalus pastatas, kuriame, remiantis kitų šalių pavyzdžiais, galėtų veikti viešbutis ar privatus muziejus.

Lietuvos pašto planuose – ir daugiau pokyčių.

Šiemet pusė visų Klaipėdoje esančių pašto padalinių bus atnaujinami arba perkeliami į naujas patalpas.

Tam bendrovė skirs apie 275 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

>jo

>jo portretas
na žinoma, visur ,, kaip sovietiniais laikais".Todėl reikia padaryti kaip šiais laikais - išplėšti, išlupti ir sukalti modernius tvartus kur vien betonas ir stiklas.Žinom kaip būna ,,privačiose rankose" išsaugomas Paveldas puikiai matome pasižiūrėję buvusią ,,Juodojo Erelio vaistinę" ir Manto namus kur vietoje gražaus senoviško pastato padarytas šiuolaikinės mados, statytas iš pigių medžiagų, gargaras

nelabai patiko

nelabai patiko portretas
teko lankytis "naujajame" pašte: "nuojauta kužda", kad klientams patogu tikrai nebus - jau dabar (kai siuntos išduodamos dar "senajame" pašte) nepatogu laukti, tai koks nepatogumas bus, kai prasidės šventinis laikotarpis. Tą nepatogumą sunku aprašyti, tačiau manau, kad daugelis jį pajaučia: tiesiog labai nepatogiai pritaikyta erdvė laukimui.

jo

jo portretas
Teisingai,pašto pastatas vienas gražiausių mieste,ir jis toks išliks.Tik privačiose rankose jis bus išsaugotas.Lietuvos paštas jį nustekeno visiškai.Tik atrestauruota lankytoju salė dar padoriau atrodo,o kitos patalpos kaip sovietiniais laikais
VISI KOMENTARAI 52
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių