Jaunųjų sunkiaatlečių derlius – kuklus: vienas bronzos medalis

Klaipėdoje savaitę vykusiuose pirmajame Europos jaunučių (iki 15 m.) ir 11-ajme jaunių (iki 17 m.) sunkiosios atletikos čempionatuose Lietuvos stipruoliai pasirodė kukliai – laimėjo vos vieną bronzos žetoną.

Jį jaunių svorio iki 77 kg grupėje rovimo veiksmu pelnė Vilius Rubinas. Telšiškis iškėlė 130 kg štangą. Tačiau Lietuvos atstovui prasčiau sekėsi kitoje – stūmimo rungtyje. Įveikęs 155 kg štangą, jis užėmė penktąją vietą.
Dvikovėje V.Rubinas surinko tokią pat kilogramų sumą (285 kg), kaip ir Manukas Mkrtčianas bei Pawelas Jasinskis. Trijų sportininkų vietas lėmė jų asmeniniai svoriai. Bronzą laimėjo armėnas M.Mkrtčianas, ketvirtas liko lenkas P.Jasinskis, lietuvis turėjo tenkintis penktąja vieta.

Dar šioje svorio grupėje startavęs Klaipėdos sporto centro auklėtinis Adomas Kriaučiūnas dvikovėje surinkęs 252 kg (111; 141 kg), liko aštuntas.

Čempionu tapo ispanas Junioras De Je Santana (135; 165; 300 kg), sidabras atiteko rumunui Iliei Stoianu Doru (136; 163; 299 kg).

Sekmadienį, paskutiniąją čempionato dieną, kovojo Lietuvos rinktinės viltis – Gedas Guiskis (jaunių grupė), tačiau klaipėdietis liko už prizininkų trejeto. Pirmuoju rovimo veiksmu iškėlė 127 kg štangą. Po kitų dviejų nesėkmingų bandymų, kai štanga svėrė 135 kg, Klaipėdos stipruolis nesidžiaugė penktąja vieta. Geriau sekėsi stūmimo varžybose, kuriose G.Guiskis buvo ketvirtas. Antruoju bandymu Bronislavo Vyšniausko auklėtinis iškėlė 155 kg, tačiau trečiuoju neįveikė 161 kg štangos.

Dvikovėje G.Guiskis buvo ketvirtas (127; 155; 282 kg).

Čempionu tapęs rusas Nikita Solovjovas dviem veiksmais surinko 340 kg sumą. Bronzos medalį laimėjęs Valentinas Dobrea lietuvį aplenkė 32 kg.