Juodojo sąrašo grėsmės

Lietuvos prokurorai neveiklūs?

V.Mikėno manymu, šiandien visiems tiems vyrams – ir atsisakiusiems tarnauti sovietų kariuomenėje, ir grąžinusiems karinius bilietus, nėra saugu važiuoti į Rusiją, nes mūsų prokuratūra "neatliko namų darbų".

Esą Ženevos konvencija įpareigoja ją ratifikavusioms šalims, jų teisines sistemas kelti baudžiamąsias bylas konvencijos pažeidėjams. Kitaip tariant, svetimos valstybės piliečių vertimas tarnauti okupacinėje kariuomenėje, ką šiuo atveju bando primesti Rusija kaip SSSR teisių paveldėtoja, yra laikomas rimtu karo nusikaltimu.

"Tai štai, jei koks nors Rusijos prokuroras iškėlė baudžiamąją bylą, pažeisdamas Ženevos konvenciją, ir Lietuvos prokurorams tai tapo žinoma, Lietuvos prokurorai privalėjo pradėti tyrimą ir iškviesti apklausai tuos kolegas iš Rusijos, o jei jie nebūtų atvykę, skelbti tarptautinę paiešką, ir pasibaigtų tos nesąmonės", – įsitikinęs V.Mikėnas.

Esą taip būtų apginti Lietuvos piliečiai, kuriems darbo ar verslo reikalais tenka lankytis Rusijoje, nes dabar jie dėl Lietuvos teisėsaugininkų neveiklumo atsiduria pavojingoje zonoje.

Pasmerktųjų gvardija

Yra žinomi faktai, kad griūvančios SSRS valdžia išsiuntinėjo direktyvas visiems KGB skyriams, kad šie sudarytų sovietinei sistemai nelojalių Lietuvos piliečių sąrašus. Esą buvo nurodyta, kokių grupių asmenis privaloma įtraukti į tą sąrašą.

Tarp jų atsidūrė "Jaunosios Lietuvos", Lietuvos laisvės lygos, Šaulių sąjungos nariai, jau nekalbant apie Sąjūdžio aktyvistus.

Apie tokius pasmerktuosius sužinota po Maskvos pučo, kai sovietų kariškiai Vilniuje "pametė" krūvą dokumentų, tarp jų – ir sunaikintinų asmenų sąrašus.
Tame sąraše buvusi ir dabartinio uostamiesčio vicemero Vytauto Čepo pavardė, kuris tuo metu vadovavo Klaipėdos miesto tarybai. Nors signalų, kad V.Čepas nusižengė sistemai, pasirodė dar anksčiau.

"Netrukus po nepriklausomybės atkūrimo gavau TSRS gynybos ministerijos raštą, kuriame teigiama, kad už destrukcinę veiklą prieš tarybinę armiją iš manęs atimamas vyresniojo leitenanto laipsnis ir esu nužeminamas į eilinius. Uostamiestyje analogišką raštą gavo dar ir tuometis dienraščio "Tarybinė Klaipėda" vyriausiasis redaktorius Antanas Stanevičius", – prisiminė vicemeras.

V.Čepas tvirtino, kad per visą nepriklausomybės laikotarpį ne kartą lankėsi Rusijoje, esą jis nesijaučia padaręs jokio nusikaltimo prieš šią valstybę.

Nors atgimimo laikų aktyvistas V.Mikėnas į tą šalį daugiau važiuoti neketina.

"Kai pavardė jau yra sunaikintinų sąrašuose, tai gali būti taip, kad nuvykus į Ermitažą pažiūrėti paveikslų, tavo kišenėje "netyčia" atras pusę kilogramo kokaino. Rusijos teisėsaugininkų ir specialiųjų tarnybų metodus mes žinome, kam tampyti liūtą už ūsų", – dėstė V.Mikėnas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

dmb 91

dmb 91  portretas
a tai prodiuseris klapčiukas buvo vaikystėj...babulė į sklepą paslėpė kad į armiją nepaimtų...myžnius:))

to xfjh

to xfjh portretas
Skaitau jusu pusdurniu komentus ir pasidare man gaila kad turim Lietuvoi tokius IDIOTUS!Mano gimine turejo pilna dvara tokiu :bajoru:kaip visi cia komentojantis.

xfjh

xfjh portretas
Tegul kremliaus ziurkes isgriauzia..! Lietuvos bajorai rusu armijoje netarnauja! Visai nupuso azijatai! :D
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių