Klaipėdos pajūryje vienas po kito randami nugaišę ruoniai užminė mįslę gamtininkams. Tačiau specialistai tvirtina, kad epidemijos požymių nėra.
Per savaitę jūra išmetė penkis negyvus ruonius. Užvakar du negyvi ruoniai – suaugęs ir jauniklis – išmesti Smiltynėje. Vienas šalia centrinio gelbėjimo posto, kitas atokesnėje vietoje.
Spėjama, jog pastarasis galėjo pragulėti kelias dienas, nes šis paplūdimio ruožas mažiau lankomas.
Pirmieji du negyvi ruoniai paplūdimyje rasti prieš savaitę. Vienas – penktadienį Giruliuose ties vadinamąja Juodąja tvirtove, antrasis – šeštadienį ties moterų pliažu Pirmojoje Melnragėje.
Dar vienas ruonis Giruliuose aptiktas šį trečiadienį.
Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas tikino, jog ruonių kritimo priežastis neaiški. Manoma, kad tai fizinės priežastys. Gali būti, kad įkliuvo į žvejų tinklus ir užduso arba kas nors nutiko jūroje.
"Epidemijos požymių nėra. Kas tiksliai nutiko, sunku pasakyti. Reikėtų ištirti, bet neturime teisės. Tuo užsiima kitos institucijos", – tvirtino A.Grušas.
Manoma, kad jūros išmesti ruoniai nugaišti galėjo skirtingu laiku. Kurį laiką plūduriavo jūroje, o kilus audrai buvo išmesti į krantą.
"Ruoniai apirę. Jei būtų epidemija, būtų ir neseniai nugaišusių", – komentavo A.Grušas.
Kr kas daugiau, net 40 negyvų ruonių, rasta Lenkijoje. A.Grušas buvo susisiekęs su šios šalies specialistais.
"Jie patvirtino, kad tai ne epidemijos požymiai. Pavojaus varpais neskambina. Lenkai žada atlikti tyrimus ir išsiaiškinti, kas jiems nutiko", – pasakojo vedėjas.
A.Grušas teigė, jog gegužę taip pat rasti du negyvi ruonių jaunikliai. Jie žuvo dėl to, kad migruodami iš gimimo vietos savarankiškai neprisitaikė prie aplinkos. Dar vienas žuvo, įsipainiojęs į žvejų tinklus.
"Būtų gerai, kad žvejai neslėptų, o praneštų apie tinkluose rastus nugaišusius ruonius. Už tai nebaudžiama. Ką padarysi, kad taip įvyko. Mums būtų ramiau, nes žinotume tikslias gyvūno mirties priežastis. Tyrimai kainuoja labai brangiai", – teigė A.Grušas.
Naujausi komentarai