Klaipėdoje šalia stačiatikių Pokrovo-Nikolskio cerkvės neseniai iškilo akmeninis kryžius, kurio postamentas primena inkarą. Kryžiaus papėdėje išgraviruotas maldos tekstas, kuriuo Dievo meldžiama globoti jūrininkus jų sunkiame ir pavojingame darbe.
Nors Klaipėda – jūrininkų miestas, tačiau čia veikiančiose krikščioniškose šventyklose lig šiol beveik nebuvo jūrinės simbolikos, kuri yra įprasta visų Europos uostamiesčių bažnyčioms ir cerkvėms.
Gruodžio pradžioje šalia stačiatikių Pokrovo-Nikolskio cerkvės iškilo įspūdingas akmeninis kryžius, kurio postamentą puošia inkaras – išsigelbėjimo bei vilties simbolis. Čia pat išgraviruota labai graži malda, kuria kreipiamasi į Jėzų Kristų ir jo apaštalus ir meldžiama suvaldyti gamtos stichijas bei globoti jūrininkus jų pavojingame ir sunkiame darbe.
Kryžiaus autorius – klaipėdietis skulptorius Arūnas Sakalauskas sakė, jog jį sukurti paprašė cerkvės vadovai. Viena iš sąlygų buvo ta, kad kryžius būtų iškaltas iš medžiagos, kuri būtų ilgaamžė ir atspindėtų jūrinę simboliką, o kryžius būtų didelis ir pastebimas.
"Kryžius yra kanoninis, stačiatikiai turi labai griežtus kanonus, todėl skulptorius nelabai galėjo nuo jų nukrypti. Kryžius yra daugiau nei 5 metrų aukščio. Jis sukurtas iš trijų akmens luitų. O akmuo yra iš Suomijos, jis vadinamas "kurugrei", dar kitaip suomiai tą akmenį vadina "mika"," – pasakojo A.Sakalauskas.
Visame Skandinavijos regione esą tai yra pats šviesiausias labai tvirtas akmuo. Kūrybos procesas užtruko daugiau nei pusę metų. Kryžius Klaipėdoje stačiatikių Pokrovo-Nikolskio komplekse pastatytas gruodžio pradžioje.
Naujausi komentarai