Tulpių žiedai, kurių moterys sulauks kovo 8-ąją, veikiausiai namus puoš vos ilgiau nei parą. Šios gėlės paprastai labai greitai nuleipsta, tad klientai įtaria, jog pardavėjai gudrauja. Šie tikina, kad patys žmonės nemoka deramai prižiūrėti skintų gėlių.
Jautrios skersvėjams
Uostamiesčio gėlių salono vadovė Lina tikino, kad bent jau jos parduotuvėje visada prekiaujama tik šviežiai skintais žiedais. O kad jie ilgiau išlaikytų savo grožį, reikia tinkamai pasirūpinti.
"Reikia kiekvieną dieną vandenį keisti vazoje, pakirpti kotelį, būtinai nuskinti tuos lapus, kuriuos apsemia vanduo. Ypač rožės turėtų būti pamerktos kuo giliau ir lapai vandenyje nuskabyti, nes jie skatina bakterijų vystymąsi, ir žiedai greičiau vysta", – patarimus dalijo Lina.
Gėlių puokštės geriau nestatyti toje vietoje, kurią pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai ar šilumos šaltiniai, gėlėms nepatinka ir skersvėjai.
"Ne pirmą kartą kaltina prekybininkus, kad jie prekiauja senomis gėlėmis. Iš tiesų visoms šventėms iš didmenininkų atsivežame gėles, kurias jie perka aukcionuose. Parduotuvėje gėles laikome patalpoje, kurioje temperatūra siekia 6–8 laipsnius šilumos. Suprantama, kad atsinešus į namus žiedai šiltesnėje aplinkoje nuleipsta", – teigė gėlių salono vadovė.
Įtarimai nepagrįsti
Moteris patarė: jei norite kuo ilgiau išlaikyti skintų gėlių puokštę, geriausiai pirkti egzotiškas gėles – strelicijas, amarilius, gerai išsilaiko orchidėjos, gvazdikai.
Pirkėjai įtaria, kad gėlės parduotuvėse nupurškiamos kažkokiais chemikalais, todėl salonuose jos būna gražios, o namie chemijos veikimas baigiasi, todėl žiedai nuvysta.
"Jokiais chemikalais tikrai nepurškiame, sąžiningai sakau, nebent lapus – laku, kad labiau blizgėtų. Norint gėlę ilgiau išlaikyti gražią, reikia ją prižiūrėti. Labai svarbi tinkama vaza, esu mačiusi, kad puokštes merkia į ankštus indus, kuriuose vandens kiekis minimalus, todėl jos ir vysta", – pabrėžė gėlių salono vadovė.
Mitai ir realybė
Yra mitas, kad aspirino tabletė, ištirpdyta vazoje, padės ilgiau išlaikyti gražius skintų rožių žiedus. Buvo atliekami tyrimai, bet tai nepasitvirtino.
Pasak gėlių pardavėjų, yra miltelių, kurie pilami į vandenį, kad slopintų bakterijų dauginimąsi, tačiau jei vanduo vazoje keičiamas kasdien, tokios priemonės nebūtinos.
Gėlių žinovai pataria, kad žiedai ilgiau išsilaikytų, į vandenį reikia įlašinti universalių skystų trąšų, pakirpti kotelius, o sumedėjusių gėlių kotus padaužyti.
"Sumedėjusių gėlių kotus – alyvų, hortenzijų reikia padaužyti plaktuku, kad jie galėtų geriau sugerti vandenį. Rožių žiedų nereikia merkti į vandenį ar juos nupurkšti, nes įsimes puvinys", – patarė Lina.
Naujausi komentarai