Karštis vertė iš kojų poilsiautojus

Ilgai laukti karščiai kelia ne tik džiaugsmą, bet ir rūpesčių. Jėgų neapskaičiavę poilsiautojai leipsta pliažuose. Gaivinti perkaitusių žmonių medikai skuba ir į miestą. Atšilus orams, padaugėjo ir vabzdžių. Keli žmonės patyrė sunkias alergines reakcijas įgėlus bitei, vapsvai ar paprasčiausiam mašalui.

Ilgai laukti karščiai kelia ne tik džiaugsmą, bet ir rūpesčių. Jėgų neapskaičiavę poilsiautojai leipsta pliažuose. Gaivinti perkaitusių žmonių medikai skuba ir į miestą. Atšilus orams, padaugėjo ir vabzdžių. Keli žmonės patyrė sunkias alergines reakcijas įgėlus bitei, vapsvai ar paprasčiausiam mašalui.

Aikštelėse trūko vietos

Karščiai minias klaipėdiečių ir miesto svečių priviliojo į paplūdimius. Dideli žmonių srautai čia traukė ne tik savaitgalį, bet ir vakar. Atėjusiesiems vėliau teko paieškoti laisvesnės vietelės. Ypač Palangoje.

Kai kuriose uostamiesčio pliažų prieigose esančiose aikštelėse nebetilpo automobiliai.

Viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, kad intensyviausia diena buvo šeštadienis. Tam tikru metu mašinos netilpo Antrosios Melnragės ir Girulių automobilių aikštelėse. Jau prieš vidurdienį jose buvo gausu automobilių.

"Buvo tikrai karšta. Tačiau mašinos į minėtas aikšteles netilpo tik kokią valandą. Intensyviausias laikas buvo nuo 14 iki 15 val. Paskui dalis automobilių išvažiavo, atvažiavo kiti", – pasakojo vadovas.

Problemų kilo ir dėl stringančios įrangos Antrosios Melnragės aikštelėje. Manoma, kad tam įtakos turėjo karštis ir dideli srautai. Tačiau visos problemos buvo išspręstos.

Prie perkėlos susidarė eilės

Minios kėlėsi ir į Smiltynę. Prie naujosios perkėlos šeštadienį pusvalandžiui buvo susidariusios automobilių eilės. Per tris dienas buvo perkelta apie 42 tūkst. keleivių ir beveik 11 tūkst. automobilių.

Naujojoje perkėloje dirbo trys keltai. Jie plaukė be grafiko. Tačiau Smiltynės perkėlos įmonės generalinis direktorius Darius Butvydas tokių srautų nesureikšmino.

"Per Mindaugines ir Žolinę visada būna tokia situacija. Juolab kad tai pirmas toks šiltas vasaros savaitgalis. Natūralu, kad srautai buvo dideli. Pernai per Mindaugines dar daugiau perkėlėme. Tas pats bus ir rugpjūčio 15-ąją. Mes tai žinome ir visada ruošiamės. Sezonas įsilinguoja", – tvirtino D.Butvydas.

Iš pliažo – į ligoninę

Tačiau ne visiems poilsis paplūdimyje buvo malonus. Kai kurie žmonės neįvertino savo jėgų, sveikatos būklės ir perkaito ar turėjo rūpesčių dėl aukšto kraujospūdžio. Per dvi dienas į pliažuose budinčius medikus kreipėsi apie 20 žmonių dėl šių negalavimų.

Daugiausia – 15 tokių atvejų buvo Pirmojoje Melnragėje. Viena perkaitusi moteris net apsivėmė.

Kituose uostamiesčio paplūdimiuose dėl sveikatos problemų į medikus kreipėsi po kelis žmones. Smiltynėje vienai poilsiautojai teko kviesti greitosios pagalbos medikus.

"Tai buvo pirmas karštas vasaros savaitgalis. Žmonės norėjo ilgiau pasilepinti saulėje, tad ir neišvengta bėdų. Daugiausia rūpesčių kildavo po pietų, kai visiškai nurimdavo vėjas. Būdavo labai karšta. Paplūdimyje dirbančios medikės puikiai susitvarkė. Tik kartą teko kviesti greitąją pagalbą", – pasakojo biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.NAUJAUSI KOMENTARAI

AK

AK portretas
Labai dailiai nualpusi!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių