Klaipėdiečiai įtariami nuslėpę daugiau nei milijoną litų

Šią savaitę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus ir Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai pagal bendrai sudarytą tyrimo planą uostamiestyje sulaikė kelis asmenis, kurie įtariami įsteigę dvi bendroves, nelegaliai įdarbinę daugiau nei 70 darbuotojų, o už laivų remonto darbus gavę daugiau nei milijoną litų pajamų. Pagrindiniam nusikalstamos veiklos organizatoriui A.S. Klaipėdos miesto apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę - 2 mėn. suėmimą.

Įtariamųjų sulaikymo operacijos Klaipėdoje metu buvo sulaikyti du uostamiesčio gyventojai, atliktos devynios kratos įtariamųjų namuose, transporto priemonėse, darbo vietoje, Minijos g. esančiame biure.

Sulaikyti įtariamieji visais būdais bandė suklaidinti FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus tyrėjus, įrodinėdami, kad su tiriamomis aplinkybėmis neturi nieko bendro, atsisakė pateikti raktus nuo įmonės buveinės patalpų, teigdami, kad šiose patalpose jau seniai nieko nėra. Tačiau atlikus kratas rasta buhalterinių dokumentų, sutarčių, kompiuterinių laikmenų bei kitų daiktų, patvirtinančių nusikalstamos veikos padarymą.

Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo 2007 m. liepos mėnesio įtariamasis A.S. į nusikalstamą veiką įtraukė dar kelis asmenis ir vadovavo jiems, kaip formaliems dviejų uždarųjų akcinių bendrovių direktoriams, duodamas nurodymus. Įmonės vykdė laivų remonto darbus Klaipėdos uosto teritorijoje. Minėtiems darbams atlikti buvo įdarbinta daugiau nei 70 darbuotojų, nesudarant su jais darbo sutarčių, nemokant socialinio draudimo įmokų, gyventojų pajamų mokesčio.

Iš šios nelegalios veiklos, pirminiais skaičiavimais, tik viena bendrovė per praėjusius metus galėjo gauti daugiau nei milijoną litų pajamų. Taip pat išaiškinta, kad teikiant Valstybinei mokesčių inspekcijai duomenis, ataskaitos būdavo klastojamos, nurodant daug mažesnes gautų pajamų sumas. Per metus buvo deklaruota tik šiek tiek daugiau nei 100 000 litų. Preliminariais duomenimis, neoficialių atlyginimų išmokėjimui nelegaliai dirbantiems darbuotojams galėjo būti skirta apie 500 tūkstančių litų.

Įtariama, kad apie 320 tūkstančių litų  sumą A. S. galėjo pasisavinti iš bendrovės kasos. Kratos metu paimti dokumentai patvirtina faktus, kad šie pinigai turėjo būti įmonės kasoje. Be to, surinkta duomenų, kad įtariamasis jau planavo parduoti įmonės akcijas tretiesiems asmenims, o įmonės dokumentus sunaikinti, siekdamas pašalinti duomenis apie visas buvusias ūkines operacijas, kad neliktų įrodymų.

Atskleista, kad panašiu būdu ir iš kitos įsteigtos bendrovės įtariamasis A.S. galėjo  pasisavinti apie 170 tūkstančių litų.

FNTT Klaipėdos apskrities skyriuje ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl turto pasisavinimo , apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra. Tiriamos kelios šios nelegalios veiklos versijos, įtariama, kad A. S. kelių bendrovių vardu tik imitavo veiklą, išrašydamas suklastotus dokumentus, o darbų realiai neatliko.

Pastebėtina, kad FNTT Klaipėdos apskrities skyrius dar 2006 metais atliko ikiteisminį tyrimą, kuriame A.S. buvo įtariamas panašia nusikalstama veika. 2006 metais A. S. buvo nuteistas Klaipėdos miesto apylinkės teisme už apgaulingą apskaitos tvarkymą ir neteisingų duomenų apie įmonės pajamas pateikimą. A. S. asmeniškai buvo nuteistas 10 tūkstančių litų bauda, o iš jo ir  bendrovės priteisti dar 11 705 litai turtinės žalos atlyginimo į valstybės biudžetą. Paskirtų baudų

A.S. iki šiol nėra sumokėjęs ir padarytos žalos valstybei neatlygino.      


Šiame straipsnyje: finansiniai nusikaltimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių