Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečio verslas – karstai gyvūnams

2012-05-02 19:57
Klaipėdiečio verslas – karstai gyvūnams
Klaipėdiečio verslas – karstai gyvūnams / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Vienoje uostamiesčio įmonėje, teikiančioje laidojimo paslaugas, nuo šiol atsirado nauja prekė – nedideli karsteliai gyvūnams.

Paukštelį, žiurkėną ar Jorkšyro terjerą norintys palaidoti klaipėdiečiai dabar jau gali įsigyti specialiai pagamintų karstų. Įmonė parduoda ir didesniems šunims skirtus karstus.

„Paklausa diktuoja pasiūlą. Esu girdėjęs ne vieną žmonių prašymą pagaminti karstą gyvūnui. Juk yra tokių, kurie nenori šiaip užkasti šeimos augintinio“, – pasakojo Ignas Vasiliauskas.

Patys mažiausi, iki 30 cm, karstai kainuoja apie 100 litų. Kiek didesni, skirti šunimis, iki 1,2 m ilgio, karstai parduodami už 200–300 litų.

Vyras prisipažino, kad pats susimąstė, kaip teks atsisveikinti su šeimoje augusiu šunimi, kai šis nudvėsė.

„Aš jį palaidojau savo šeimos kapavietėje Joniškės kapinėse. Nieko blogo neįžvelgiu. Ten seneliai palaidoti. Aš net nedidelę antkapinę lentą uždėjau, joje parašiau, kad čia guli mūsų šeimos narys ir geras draugas Bartas“, – pasakojo I.Vasiliauskas.

Klaipėdietis tikino, kad ne kartą girdėjo žmonių klausimų, kur gauti karstelį augintiniui.

„Pasaulyje gaminami ne tik karstai, bet veikia ir kapinės gyvūnams. Galėtų būti ir privačios iniciatyvos, jei valstybė nenori skirti žemės ploto“, – teigė vyras.

Dažniausiai klaipėdiečiai augintinių kūnelius užkasa miškuose, nuošalesnėse vietose arba savo sklypuose.

Savivaldybės Kapinių priežiūros poskyrio vedėja Zita Stankienė pabrėžė, kad civilinėse kapinėse gyvūnus yra draudžiama laidoti.

„Žinau, kad Joniškės kapinėse yra toks kapas. Buvo paminklas šuniui Vulkanui ir šalia Lėbartų kapinių“, – sakė Z.Stankienė.

Z.Stankienė prisiminė, kad savo už savo šeimos šuns užmigdymą veterinarijos klinikoje teko mokėti nemažus pinigus.

Veterinarinės klinikos vadovė Rita Ilgūnė tikino, kad vasarą nedažnai klaipėdiečiai prašo utilizuoti savo augintinių kūnus.

„Užkasa patys. O žiemą pasitaiko, kad prašo. Rietave gyvūnų utilizavimu užsiimančioje įmonėje už kilogramą skaičiuojama apie 1,5 lito mokestis. Jei reikia užmigdyti gyvūną, dar skaičiuojama vaistų kaina. Nedidelis katinas gali kainuoti 20 litų, o didelis šuo – net ir 200 litų“, – tvirtino R.Ilgūnė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra