Verslininkai išreiškė norą
Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pripažino, jog verslininkai išreiškė pageidavimą, kad tokios mokyklos Klaipėdoje reikėtų, nes uostamiestis, skirtingai nei Vilnius, tokios įstaigos neturi.
"Yra išreikštas poreikis dėl tarptautinės mokyklos ir mes svarstome galimybes. Bet reikės gauti sertifikatus, procedūros sudėtingos ir tai brangiai kainuoja, nes minėtos mokyklos baigimo diplomas pripažįstamas Vakarų Europoje", – teigė N.Laužikienė.
Pašnekovė pripažino, kad tokia mokykla Klaipėdoje būtų didesnis stimulas užsieniečiams kurtis uostamiestyje. Esą mokyklos steigimas įtrauktas į Klaipėdos švietimo įstaigų pertvarkos planą, tačiau jos kūrimo kelias, deja, nebus greitas.
Pasirengimas gali užtrukti
Anot Klaipėdoje dirbančių užsieniečių, poreikis tokiai mokyklai tikrai yra, nes pasitaiko darbuotojų, kurie po kelerius metus dirba vienoje valstybėje, paskui keliauja į kitą šalį, kur vėl leidžia savo vaikus į tarptautines mokyklas. Klaipėdoje tokios mokyklos nėra, todėl kai kurie aukštos kvalifikacijos specialistai ir aplenkia Lietuvą.
Reikalai šiuo klausimu jau pajudėjo. Anot N.Laužikienės, šiuo metu vykdomas parengiamasis etapas, ruošiama paraiška, svarstomas pedagogų, galinčių dirbti pagal tarptautines programas, kvalifikacinių gebėjimų parengimas, taip pat pačios programos įgyvendinimo aplinkos sukūrimas ir programos įsigijimas.
"Šis parengiamasis etapas truks dvejus metus. Paskui reikės tą programą įgyvendinti. Tam reikės palaikomojo mokesčio už naudojimąsi šia programa, mokinio krepšelio, mokytojams atlyginimų, kurie galbūt bus didesni nei įprastai. Jei viskas bus gerai, nuo 2020-ųjų galbūt jau galėtų veikti ši mokykla", – dėstė N.Laužikienė.
Kyla nemažai klausimų
Į tarptautinės mokyklos statusą galėtų pretenduoti ir valstybinės, ir nevalstybinės įstaigos. Bus rengiamas viešųjų pirkimų konkursas.
"Tačiau yra dar vienas niuansas. Šios programos įgyvendinimas gali būti labai brangus, kitas klausimas, ar tokiai mokyklai pakaks vaikų. Todėl veikiausiai toje mokykloje galėtų mokytis ir nebūtinai atvykėlių, bet ir pačių klaipėdiečių vaikai. Tačiau atsirastų nelygios konkurencinės sąlygos ir galimybės vaikams, vieniems ugdomiems pagal valstybines ugdymo programas, kitiems – pagal tarptautines", – mano N.Laužikienė.
Esą atsirastų problema, kaip atrinkti vaikus, kurie galėtų mokytis pagal tarptautines programas anglų kalba, kuri pripažįstama Vakarų valstybėse.
"Be to, aplinkos pritaikymas, patalpų plėtra vėl būtų papildomos išlaidos savivaldybės biudžetui. Dabar buvo tik pasiūlyti variantai dėl tarptautinės mokyklos atsiradimo. Toliau apie tai diskutuosime su bendruomene, apklausime nevalstybines mokyklas, kurios pasirengusios dalyvauti tarptautinės programos paslaugų teikime, kalbėsime su verslininkais, kaip jie galėtų prisidėti prie mūsų siūlomų variantų", – teigė N.Laužikienė.
Naujausi komentarai