Mokymuose dalyvavę 35 jauni, 14-29 metų žmonės ne tik sužinojo, kas yra savanorystė, bet taip pat galėjo pasisemti patyrimo, ką reiškia savanoriauti dirbant su neįgaliaisiais asmenimis, mat mokymų metu dalyvavo ir judėjimo negalę turinčių asmenų. Mokymuose būsimieji savanoriai sužinojo apie lyderystę ir komandinį darbą, mokėsi, kaip elgtis konfliktinėse situacijose, taip pat išbandė savo įgūdžius situacijų simuliacijose.
Mokymus organizavo Asmenybės ugdymo ir kultūros centras, kuris yra projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ platformos „Solidarumas“ įgyvendintojai. Platformos koordinatorė Sigita Vaškaitienė, džiaugiasi, kad Klaipėdai pavyko iškovoti Europos jaunimo sostinės titulą ir atsirado daugiau galimybių kelti Klaipėdos ir visos Lietuvos jaunimo sąmoningumą, skatinti savanorystę ir didinti jos prestižą. „Mes siekiame auginti naują savanorių kartą, nes savanorystė – tai ne tik pagalba kitiems, bet ir mokymosi procesas, naudingas laisvalaikio praleidimo būdas, galimybė susirasti bendraminčių bei draugų, įgyti dalykinių kompetencijų“, – pasakojo S. Vaškaitienė.
Tikimasi, kad apmokyti jaunuoliai savanoriaus kitais metais vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje apie neįgaliųjų integracijos problemas švietimo įstaigose ir prisidės prie kitų projekto veiklų organizavimo ir įgyvendinimo.
Naujausi komentarai