Klaipėdos laboratorija atnaujino darbą

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) laboratorija vėlų sekmadienio vakarą atnaujino darbą, pranešė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

„KUL pradėjo veikti naujasis tyrimų aparatas, kuriuo bus galima daryti net iki 1000 tyrimų per dieną, bet kiek jų bus daroma realybėje – klausimas reagentų ir terpių „tiekėjams“ iš sostinės“, – feisbuke paskelbė meras.

Anksčiau sekmadienį popiet KUL Molekulinės diagnostikos laboratorijos vedėja Jūratė Kasnauskienė BNS patvirtino, kad laboratorija bando naują įrangą ir vakare tikisi pradėti darbą.

„Mes šiuo metu diegiam naują „Roche“ sistemą, vykdom bandomuosius leidimus. Jeigu sėkmingai praeis validacija, po penkių valandų „Roch“ specialistai įvertins prietaiso veikimą ir galėsime pradėti darbą“, – sakė J. Kasnauskienė.

Sekmadienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė (SAM), kad sekmadienio naktį dėl techninio įrangos gedimo sustojo KUL laboratorijos darbas.

„Tai techniniai klausimai, aš tą informaciją pateikia NVSPL ir sprendžiam tuos klausimus, ieškom klausimo tarp prietaisų ir reagentų, kad būtume tikri rezultatais“, – apie gedimą sakė laboratorijos vadovė J. Kasnauskienė.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas savo pasisakyme kelia klausimą dėl gautų reagentų kokybės. Anot jo, senąja įranga su vienais reagentais gavus teigiamą atsakymą, su kitais reagentais tiek senąja, tiek naująja įranga tyrimų atsakymas buvo neigiamas.

„Nebekartosiu visos tos epopėjos apie kompetencijas, medicininę techniką, reagentus, tik pranešu – viso net dešimt pirmame tyrime, kuriame korėjietiškais reagentais buvo patvirtinti, kaip teigiami, po dviejų papildomų patikrinimų kitais reagentais pripažinti neigiamas. Išvadas darykite patys, nes pirmasis papildomas tyrimas darytas su tuo pačiu aparatu, bet jau kitu vokišku reagentu, o trečiasis – jau su naująja įranga ir šveicarišku reagentu“, – sakė V. Grubliauskas.

Per šeštadienį Lietuvoje buvo ištirta 2269 ėminių dėl koronaviruso, nustatyta 40 naujų infekcijos atvejų.

Iš viso infekcija nustatyta 811 žmonių, 13 koronavirusu sirgusių žmonių mirė, septyni pasveiko.

Nuo epidemijos pradžios Lietuvoje buvo atlikti 23 tūkst. 645 koronaviruso tyrimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

man labai gaila , kad portalas

man labai gaila , kad portalas portretas
copy daro kažkokių feisbukinių rašinėtojų tekstus , o tai kas aktualu gyventojams nėra . Lieka tik opozicinių pletkai , kurie kaip suprantu nesugeba net suprasti info , todėl vis labaiu panašėja , kad seimo opoziciją - konservatorius , liberalius ir .....remia siaurapročiai ir piarčikai . Pagarba ministrui Verygai . Liekame namie . Karantinas ne atostogos . Saugome medikus , save ir artimuosius , Būkite sveiki .

ministras Veryga rašo (2)

ministras Veryga rašo (2) portretas
Nuo savęs pridėsiu ir daugiau argumentų. Jei dėvėsite šias priemones ir artimai bendrausite su užsikrėtusiu žmogumi, tai jūsų neapsaugos. Tačiau šiuo metu jau nė vienas nežinome, ar nesame užsikrėtę šiuo virusu, nes jis jau plinta visuomenėje. Veido kaukė gali padėti sumažinti viruso išskyrimą čiaudulio metu ar su nosies išskyromis tuomet, kai dar nežinome, jog esame užsikrėtę, o atsiranda simptomai, kuriuos esame įpratę jausti kasmet. Šiuo metu jau žydi kai kurie medžiai ir krūmai bei prasideda alerginės slogos simptomai. Taip pat ir meteorologinės sąlygos yra labai palankios peršalimui, kurį neretai lydi sloga ar čiaudulys. Kaukė padeda bent dalinai apsaugoti aplinką ir paviršius nuo iš mūsų nosies ir burnos galinčių pasklisti aerozolių. Jei kaukes dėvėsime visi, aplinką apsaugosime dar net nežinodami, kad esame užsikrėtę. Todėl būkime atsakingi", - rašė A. Veryga.

ministras Veryga 2020-03-24 ( 1)

ministras Veryga 2020-03-24 ( 1) portretas
,,Kaip ekstremalios situacijos operacijos vadovas pasirašiau sprendimą, kuriuo nustatoma, kol kas rekomendacija, viešose vietose dėvėti veido kaukę, respiratorių ar naudoti kitas priemones (skarelę ar šaliką), kuris pridengtų burną ir nosį. Kaip ir minėjau, kol kas tai tik rekomendacija. Tai, kad kaukių sunku įsigyti, nėra pretekstas to nerekomenduoti, nes šaliką ar skarelę namuose tikrai nesudėtinga rasti. Kai kam gali pasirodyti, jog esu nenuoseklus, nes esu ne kartą minėjęs, jog pasak INFEKCINIŲ LIGŲ SPECIALISTŲ KAUKĖ nuo COVID-19 NEAPSAUGO. TAČIAU KEIČIASI IR SPECIALISTŲ NUOMONĖ BEI POŽIŪRIS . Tam tikrą prasmę jie jau pradeda įžvelgti ir atsiranda rekomendacijų šias priemones dėvėti.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių