Klaipėdos mero posto pagundos

Klaipėdos politikai pradėjo rikiuoti savo kariaunas po aštuonių mėnesių vyksiantiems savivaldos rinkimams. Tačiau kol kas aiškiai įvardyti, kas bus partijų lyderiai uostamiestyje, tempiantys paskui save visą rinkimų sąrašą, trukdo Seimas, vis dar neapsisprendęs dėl tiesioginių merų rinkimų.

Klaipėdos politikai pradėjo rikiuoti savo kariaunas po aštuonių mėnesių vyksiantiems savivaldos rinkimams. Tačiau kol kas aiškiai įvardyti, kas bus partijų lyderiai uostamiestyje, tempiantys paskui save visą rinkimų sąrašą, trukdo Seimas, vis dar neapsisprendęs dėl tiesioginių merų rinkimų.

Nujaučia, kad vyks

Seimas dar šioje pavasario sesijoje turi galutinai nuspręsti, ar kitų metų vasarį per savivaldos rinkimus rinkėjai galės merus rinkti tiesiogiai.

Parlamentas šią savaitę po svarstymo pritarė Savivaldybių tarybų rinkimų ir Vietos savivaldos įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama įtvirtinti tiesioginius mero rinkimus. Todėl liko dar vienas balsavimas, per kurį ir turi būti nuspręsta, ar tiesioginiai mero rinkimai bus įteisinti, kaip jie turėtų vykti.

Kol kas numatomas modelis yra toks, jog savivaldos rinkimuose rinkėjai balsuotų dviem biuleteniais. Viename jų būtų kandidatų į merus pavardės, o kitame – partijų, siekiančių patekti į savivaldybių tarybas, sąrašai.

Tas pats asmuo esą galės būti ir kandidatu į merus, ir įrašytas kurios nors partijos rinkimų sąraše.
Numatoma, kad kandidatuoti į merus galės ir nepriklausomi kandidatai, tačiau jie, norėdami įgyti teisę kandidatuoti, privalėtų surinkti tam tikrą juos palaikančių rinkėjų parašų skaičių.

"Kaskart prieš savivaldos rinkimus iškeliama tiesioginių mero rinkimų idėja, tačiau ji dar niekada nebuvo patvirtinta. Tačiau dabar labai panašu, kad Seimas balsuos teigiamai ir Lietuvoje pirmą kartą vyks tiesioginiai merų rinkimai", – teigė parlamentarė, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė Agnė Bilotaitė.

Vilioja iš Seimo

Ji yra ir pirmoji, kuri aiškiai įvardyta kandidate kitą kadenciją būti Klaipėdos mere.

Neseniai vykusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Klaipėdos miesto skyrių sueigoje A.Bilotaitė, įveikusi Klaipėdos tarybos narį Arūną Barbšį, išrinkta partijos sąrašo rinkimuose į uostamiesčio savivaldybės tarybą lydere.

"Esu kandidatė į Klaipėdos mero poziciją, ir toks yra tikslas. Kai paaiškės, ar vyks tiesioginiai mero rinkimai, tada bus aišku, ar būsiu tik kandidatė į Klaipėdos mero postą, ar ir partijos rinkimų sąrašo lyderė Klaipėdoje", – teigė A.Bilotaitė.

Seime ji dirba jau antrą kadenciją.

Viešai neįvardija

Anksčiau savo tikslą siekti Klaipėdos mero posto kitais metais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose aiškiai buvo įvardijusi ir Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Lilija Petraitienė.

Tačiau dabar, kai Seime liko paskutinis balsavimas dėl tiesioginių mero rinkimų, ji ėmė piešti ir kitą scenarijų.

"Mūsų partijoje yra tokia tvarka, jog skyriaus pirmininkas turi būti ir rinkimų sąrašo į tos savivaldybės tarybą lyderis. Taigi, rinkimų į Klaipėdos miesto tarybą sąraše būsiu įrašyta pirmuoju numeriu. Jei vyks tiesioginiai mero rinkimai, nesu tikra, kad mano pavardė bus tarp kandidatų užimti uostamiesčio vadovo postą", – atvirai pripažino L.Petraitienė.

Ji įvardijo ir priežastį – esą galbūt reikėtų stipresnio kandidato nei ji, bet jis vis tiek turėtų atstovauti Lietuvos socialdemokratų partijai.

"Partijos viduje jau kalbėjomės, kokius kandidatus galėtume siūlyti į Klaipėdos mero postą, tačiau jų viešai įvardyti dar nenorėčiau, kad neišsigąstų. Pirmiausia reikia jiems pasiūlyti, išklausyti jų nuomonę. Žodžiu, yra keli variantai, o galutinis sprendimas bus rudenį", – mįslingai kalbėjo L.Petraitienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kodėl

Kodėl portretas
neleidžia dėti pliusus ar minusus?

Tik ne vel Grubliauskas

Tik ne vel Grubliauskas portretas
Ne, dekui, bet nemanau, ka djis gerai susitvarkė su savo pareigomis.

Hmm

Hmm portretas
Gentviliokas seka konservatorių pavyzdžiu - postas pagal paveldėjimą. Trumpiau sakant - šeimos klanas. Nusigyveno Lietuvėlė visai.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių