Naujajame turguje planuojama įrengti uždarą, šildomą ir vėdinamą paviljoną. Jame galės įsikurti prekeiviai rūbais, batais, kitais ne maisto produktais. Numatoma uždengti ir pagrindinį taką.
Prekeiviai patiria nepatogumų
Pasak Naujojo turgaus direktoriaus Viačeslavo Karmanovo, prieš daugiau nei metus Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinių mokslų fakulteto studentė atliko pirkėjų ir pardavėjų apklausą.
Domėtasi, kaip reikėtų pagerinti sąlygas turguje. Dauguma apklaustų pirkėjų išreiškė norą, kad prekyvietė ilgiau dirbtų. Bent ta dalis, kur prekiaujama rūbais, batais. Taip pat pabrėžta, ją reikėtų pakeisti. Rūbų, batų prekyvietė negraži, viskas sugrūsta, siauri praėjimai.
Prekiautojų atsakymai į šį klausimą buvo panašūs. Verslininkai tvirtino, kad norėtų dirbti uždaroje patalpoje, jog nereikėtų kiekvieną dieną susikrauti ir išsikrauti prekių. Pageidavo naujo paviljono.
„Dabar visi verslininkai 8 val. ateina į mūsų sandėlius, išgabena prekes, pakabina prekybos vietose, o apie 15-15.30 val. viską nukabina ir vėl veža į sandėlį. Tai yra labai nepatogu“, – tvirtino vadovas.
Atšalus orams, V. Karmanovo teigimu, prekyba sumažėja: „Pirkėjai nori komforto. Tad šilti ir lietingi orai turi įtakos prekybai“. Tad bendrovė „Naujasis turgus“ nusprendė atnaujinti lauko prekyvietę.
Uždaras, žiemą šildomas, o vasarą vėdinamas paviljonas atsiras vietoje, kur prekiaujama rūbais ir batais. Numatoma, kad jame bus 150 prekybos vietų. Dabar yra 80.
Konkursą jau paskelbė
Atnaujinti norima ir prekystalius, kur pardavinėjami vaisiai, daržovės. Taip pat bus uždengtas pagrindinis turgaus takas, kuris tęsiasi nuo Taikos prospekto iki Medvėgalio gatvės.
Šalia jo prekiaujama vazoninėmis gėlėmis, daigais, sodinukais. Dabar verslininkai jas pasideda ant žemės. Atkreipiamas dėmesys, kad tai labai nepatogu. Ši vieta bus pritaikyta prekybai.
V. Karmanovas tvirtino, kad jau pradėta įgyvendinti projektą. Rugsėjį paskelbtas architektūrinis konkursas, kaip turėtų būti atnaujinta ši turgavietės dalis.
Lapkričio 14-ąją bus plėšiami vokai su dalyvių pasiūlymais. Pastaruosius vertins specialiai sudaryta komisija. Po dviejų savaičių – lapkričio 27-ąją numatoma paskelbti nugalėtoją.
Naujasis turgus įsteigė 10 tūkst. litų prizinį fondą. Geriausią pasiūlymą pateikusiam architektui atiteks 4 tūkst. litų. Antros vietos nugalėtojui bus skirta 3 tūkst., trečios – 2 tūkst. litų. Įsteigtas ir paguodos prizas – 1 tūkst. litų.
Pasak V. Karmanovo, susidomėjimas konkursu yra. Sąlygas pasiėmė 15 architektų. Tikimasi, kad jie visi dalyvaus konkurse. Tikimasi, kad iki Kalėdų bus pasirašyta sutartis su architektu, o iki kitų metų gegužės-birželio bus parengtas techninis projektas ir bus galima skelbti konkursą darbams įsigyti.
Kainuos 2 mln. litų
Skaičiuojama, kad turgavietės dalies atnaujinimui reikėtų apie 2 mln. litų. Dalį lėšų tikimasi gauti iš ES fondų. Jei paramos nebus sulaukta, įmonė paviljoną žada atnaujinti savo lėšomis.
„Tikimės, kad gausime finansavimą iš ES. Planuojama, kad 2016 metų vasarį, kovą naujasis paviljonas turėtų atverti duris“, – pabrėžė direktorius.
Pasak V. Karmanovo, kol kas anksti kalbėti, ar dėl paviljono įrengimo didėtų mokesčiai prekeiviams. Dabar dviejų kvadratinių metrų ploto vieta nedengtame paviljone kainuoja 8 litus.
„Gal 5-10 proc., nes būtų daugiau eksploatacinių išlaidų. Mūsų tikslas yra uždirbti pinigus. Tikimės, kad naujasis paviljonas pritrauktų daugiau prekeivių. Be to, tokiame paviljone patiems prekeiviams būtų patogiau“, – pabrėžė direktorius.
Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius, įmonės „Naujasis turgus“ valdybos pirmininkas Ričardas Zulcas pabrėžė, kad siekiama, kad Naujasis turgus būtų konkurencingas kitų prekyviečių atžvilgiu, jame būtų patogios darbo vietos ir pigiausios prekių kainos.
„Infrastruktūra būtina atnaujinti kas tam tikrą laiko tarpą“, – tvirtino R. Zulcas.
Naujojo turgaus šių metų apyvarta siekia apie 2,5 mln. litų, pelnas – 480 tūkst. litų.
Naujausi komentarai