Kas gali naudotis pavėžėjimo paslauga?
Specialiu nemokamu numeriu 1808 galima užsisakyti pavėžėjimo paslaugą antrinėms gydymo paslaugoms gauti. Rajono gyventojų pavėžėjimą koordinuoja Greitoji medicinos pagalbos tarnyba, o užsakyti paslaugą galima nemokamu trumpuoju numeriu 1808.
Pavėžėjimo paslauga gali naudotis gyventojai, kuriems nustatytas 55 procentų ar mažesnis darbingumo lygis, neįgalumo arba specialiųjų poreikių lygis, turintys teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų. Taip pat 75 metų amžiaus bei vyresni gyventojai, kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų.
Pavėžėjimas gali būti skiriamas ir į šias kategorijas nepatenkantiems gyventojams, jeigu gydytojas nusprendžia, kad ši paslauga žmogui reikalinga dėl esamos sveikatos būklės, pavyzdžiui, jis turi judėjimo sutrikimų, sunkiai orientuojasi aplinkoje, jam reikalingas pastovus deguonies užtikrinimas ir panašiai.
Svarbu ir tai, kad nuolatiniu grafiku pagal poreikius į gydymo įstaigą vežami ir pacientai, kuriems du tris kartus per savaitę reikalingos hemodializės procedūros. Šią paslaugą koordinuoja Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Hemodializuojami pacientai dėl nemokamo pavėžėjimo pagal jiems sudarytą pastovų grafiką gali skambinti telefono numeriu +370 650 96 520.
Reikalingas siuntimas ir registracija
Naudojantis nauja paslauga, galima iš savo namų nuvykti į gydymo įstaigą, iš gydymo įstaigos grįžti į namus. Svarbu tik tai, kad norint užsisakyti pavėžėjimo paslaugą, reikia turėti jau išrašytą šeimos gydytojo ar kito daktaro siuntimą ir būti užsiregistravus vizitui pas gydytoją specialistą, kurio konsultacijos reikia.
Karštosios linijos koordinatorius, patikrinęs, ar pacientas turi teisę gauti paslaugą, skiria jo poreikius atitinkančią transporto priemonę ir suderina pavėžėjimo laiką. Pavėžėjimo paslauga yra planinė, tad ją užsakyti reikia ne vėliau nei prieš dvi darbo dienas (užsakymo diena neįsiskaičiuoja).
Vykstant namo po stacionarinio gydymo, pavėžėjimo paslaugą gali užsakyti tik gydytojas ne vėliau kaip 24 val. iki paslaugos gavimo. Vykstant namo iš skubios pagalbos skyriaus, gydytojas gali užsakyti paslaugą nedelsiant, o transporto laukimo laikas negali būti ilgesnis kaip 3 val.
Daugiau informacijos: 1808.lt.
(be temos)