Trečiuoju Klaipėdos vicemeru patvirtintas A. Kamarauskas

Klaipėdos taryboje prisiekė keturi tarybos nariai, trečiuoju Klaipėdos vicemeru tapo Algirdas Kamarauskas.

Taryba pritarė A. Kamarausko kandidatūrai. Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus turės tris vicemerus – be A. Kamarausko, šias pareigas jau eina Lina Šukytė-Korsakė ir Vaida Raugelė.

A. Kamarauskas į politikus kreipėsi nuotoliniu būdu, nes šiuo metu yra užsienyje.

A. Kamarauskas anksčiau dirbo bendrovėje „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) technikos direktoriumi. Taip pat jis ėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktoriaus pareigas.

Šiuo metu A. Kamarauskas dirba vokiečių įmonėje, kuri atlieka uosto vartų rekonstrukciją.

Ketvirtadienio tarybos posėdyje prisiekė keturi tarybos nariai – Romaldas Sakalauskas, Henrikas Galinauskas, Leonas Makūnas, Aleksej Diukin.

Pokyčių taryboje įvyko dėl to, kad vicemerėmis tapo V. Raugelė ir L. Šukytė-Korsakė, du politikai anksčiau negalėjo prisiekti.

Pareiškimus prieš tarybos posėdį paviešino kelios politinės uostamiesčio jėgos.

Klaipėdos liberalai ir konservatoriai, kurie dirba opozicijoje, pareiškė, kad opozicijos lyderiu skiriamas Ugnius Radvila.

Frakcija „Laisvė ir teisingumas“ paskelbė, kad pasikeitė jos sudėtis, nes frakcijoje dirbs naujas tarybos narys A. Diukin. Frakciją sudarys septyni nariai.

Taryba taip pat patvirtino sprendimą savivaldybėje įkurti Komunikacijos skyrių. Buvo prašyta etato šio skyriaus vedėjo pareigybei. Skyriaus vadovo alga turėtų siekti 1,5 tūkst. eurų „į rankas“.

Diskusijų kilo dėl Antikorupcijos ir Etikos komisijos sudarymų.

Savivaldybės administracija siūlė tvarką, pagal kurią Antikorupcijos komisiją sudarytų aštuoni nariai. Komisijoje dirbtų šeši tarybos nariai, du seniūnaičiai arba du nariai – seniūnaitis ir visuomenės atstovas.

Toks pat narių skaičius sudarytų ir Etikos komisiją. Komisija sudaroma tarybos sprendimu iš aštuonių narių. Šeši iš jų būtų tarybos nariai, dar du – seniūnaičiai arba visuomenės atstovas ir seniūnaitis.

Komisija būtų sudaroma laikantis proporcinio tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komisijos posėdžiuose garso ir vaizdo įrašas negali būti daromas.

Tarybos narys Saulius Budinas siūlė, kad Etikos komisiją sudarytų 11 narių, iš jų šeši būtų tarybos nariai, laikantis proporcingumo tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Į komisiją buvo siūloma kviesti penkis seniūnaičius ar visuomeninius atstovus.

Paaiškėjo, kad Etikos komisija pastarąjį kartą rinkosi 2020-aisiais ir per metus nagrinėjo tik vieną klausimą.

Taryba pritarė savivaldybės administracijos siūlymui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių